74letý děda ujde denně míli, aby sehnal manželce ledvinu

Redakce

Často se říká, že pro toho, koho milujeme, bychom šli světa kraj. A čtyřiasedmdesátiletý Wayne Winters už na tom skutečně pracuje.

Vzpomínáte si, když jste po své drahé polovičce chtěli, aby zašla do lékárny pro Paralen, protože máte teplotu, a dostali jste odpověď „Snad neumíráš, ne?“ Možná byste měli přestat ohrnovat nos nad vyšší věkovou skupinou, protože čtyřiasedmdesátiletý Wayne Winters z Utahu ujde každý den míli jenom proto, aby sehnal svojí manželce ledvinu.

Vypadá trochu jako stopař. Ale namísto kartonu s názvem města na sobě nosí ceduli s nápisem „Potřebuji pro svou ženu ledvinu“, typ její krevní skupiny a kontakt. „Mojí ženě selhávají ledviny, je na dialýze a mně se to nelíbí,“ říká. „Připadalo mi, že musím něco udělat.“

Winters říká, že ho inspiroval Larry Swilling, když se v roce 2012 dostal na titulní stránku novin se stejnou prosbou pro svou ženu. Ta se narodila s jednou ledvinou, která začala najednou selhávat.

Kdo to dneska udělá… Takže na dalším rande je jasné, že zazní kontrolní otázka: „Kdyby mi začaly selhávat orgány, vyrobil by sis ceduli a šel mi sehnat nové?“

Důchodce shání ledvinu manželce