8 akcí, které si nenechte ujít letos v létě

Lucie Bryndová

Plánujete si zrovna v práci letní dovolenou? Pak si nezapomeňte nechat pár volných okýnek na ty nejlepší akce letošního léta. Některé jsou i o víkendu, takže vám ještě nějaká ta dovča zbude. A protože už je letní počasí venku teď, přidáme vám ještě nějaké tipy na akce, které proběhnou již v červnu.

  1. Okoř se šťávou. Milujete hudbu a romantiku? Pak vyrazte 2. června na již 20. ročník open air festivalu, který se koná v podhradí hradu Okoř. Vystoupí Objev roku, skupina Miraj, Rybičky 48, Wohnout nebo skupina Jelen. Těšit se můžete také na ATMO music nebo Pokáč. Pokud bude velké vedro, mají organizátoři v plánu jednu novinku, a to obří vodní klouzačku, tak si s sebou nezapomeňte sbalit plavky!
  2. Pochod za zdravá prsa. Chcete podpořit dobrou věc? Oslavte 9. června společně s Avonem již 18. ročník festivalu Avon pochod. Podpořte ženy, které bojují s rakovinou prsu, koupí charitativního trička, které zároveň slouží jako vstupenka. V rámci oslav vystoupí Václav NOID Bárta, Dara Rolins nebo David Deyl.
  3. Rockový fesťák. Nedovedete si bez rocku představit léto? Pak zajeďte mezi 4. – 6. červencem na 23. ročník hudebního festivalu Rock for People do Hradce Králové a užijte si pořádnou porci rocku. Zahrají The Prodigy, Volbeat nebo The Kooks.
  4. Něco pro tanečníky. Pokud vás baví taneční hudba, nemůžete si letos nechat ujít největší elektronický taneční festival v srdci Evropy – festival Beats for Love v Ostravě, který se koná v prostředí Dolních Vítkovic. Vystoupí Galantis, Alan Walker nebo Roger Sanchez.
  5. Láska na dvou kolech. Nedáte bez své mašiny ani ránu? Pak vyrazte oslavovat společně s Harley Davidson mezi 5. – 8. červencem na pražské Výstaviště, kde se bude konat festival u příležitosti 115. výročí této značky.
  6. Skoro jako na vojně. Chcete si dát v létě pořádně do těla? Co takhle parádní workout – běh spojený s překážkami? Ukažte, co ve vás je, na Army runu, extrémním překážkovém běhu pro jednotlivce i týmy, který se koná pod záštitou ministra obrany na pražském Žižkově 21. července.
  7. Na skok do Asie. Okouzlilo vás Thajsko, Japonsko, Indonésie nebo Srí Lanka? Pak zajděte načerpat tu pravou asijskou atmosféru na Asianfest, který se koná od 27. do 29. července na největší gastro kulturní festival ve střední Evropě, který proběhne na Branické louce v Praze. Těšit se můžete na tři dny plné vynikajícího jídla, asijských umělců, ikonických staveb nebo plaveb lodí po areálu.
  8. Pro děti i dospělé. Máte rádi vesmír? Objevte sami nebo s celou vaší rodinou tajemství Keplerova teleskopu. Užijte si zábavnou venkovní hru v pražském parku Stromovka. Odhalte tajemství 400 let starého teleskopu, který vám ukáže budoucnost. Fiktivní hru s dobrodružnou zápletkou si můžete zahrát mezi 11. – 31. srpnem.