8 brutálních pravd o rizicích, která má randění s kamarádem

Pavla Gabrhelíková

Těch opravdu dobrých kluků je málo. Proto se někdy stává, že při hledání partnera sáhneme do řad našich přátel. Ale ne vždycky to dopadne dobře...

  1. Chcete ho víc než on vás, nebo on vás chce víc než vy jeho. Zkuste si nejdřív sednout a skutečně se zamyslet nad svými pocity: Opravdu to chcete? Nejste jenom osamělí? Přátelství a romantická láska jsou dvě rozdílné věci.
  2. Obavy o vaše přátelství. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že riskujete strašně moc. Už nikdy to nebude takové. Leda byste si opatřili stroj času. Když to zvrtáte, přijdete o lásku i kamaráda, kterému se s tím můžete svěřit.
  3. Víte všechno. Víte, že chodil s Verčou, pak chvilku spal s Aničkou a ještě před vámi byl zakoukaný do Martiny. Víte o něm tolik věcí, že vám to může začít lézt krkem, protože se neubráníte výčitkám nebo srovnávání.
  4. Je snažší řešit věci s kamarádem. Je to mnohem jednodušší než s partnerem. Váš vyvolený může být výborný kamarád, ale nemusí být tak dobrý partner. Chlapi jsou často mnohem upřímnější ke kamarádkám než k partnerkám.
  5. Zamilovanost má expirační dobu. Jakmile zamilovanost opadne, bude se váš vztah zase blížit spíš přátelství. Je taky možné, že budete mít pocit, že jste se zasekli na místě. A rozejdete se.
  6. V přátelství s výhodami vždycky jeden trpí. Je to hezká představa – jen tak s někým spát. Bez problémů, bez hlubších citů. Jenže to nejde. Dřív nebo později to na jedné straně přeroste v něco víc a dopadne to špatně. Proto se spolu lidé buď jenom jednou vyspí a jdou dál, nebo navážou vztah. Co bude váš případ? A jste ochotní riskovat kvůli tomu přátelství?
  7. Intimita se nedá vybudovat přes noc. Nečekejte, že skočíte do postele a hned budete jako dvě hrdličky, které ze sebe nespustí ruce. Mít skutečně intimní vztah zabere nějakou chvíli. Jestli jste se do toho už pustili, nevzdávejte to hned na začátku.
  8. Nestavte si ho na piedestal. To, že jste byli nejlepší přátelé, ještě neznamená, že mu musíte hned všechno odpustit. Zkuste se oprostit od toho, co bylo, a berte ho jako opravdového partnera. A myslete především na to, jestli jste šťastní!