8 důvodů, proč byste měli navštívit Portugalsko: Mořské exkurze vás nadchnou

Redakce

Každý, kdo navštíví Portugalsko, bude nadšený. Nejen, že je tu nádherná příroda, ale také zajímavá kultura. Užijete si zde spoustu vzrušení a zároveň klidu. Málokterá země dokáže nabídnout tolik jako právě Portugalsko. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

  1. Historie

Portugalsko má bohatou a zajímavou historii ve všech ohledech. Tato země byla považována za zemi řádu mocenských bojů a invazí, až se nakonec připojila k Evropské unii v roce 1968. Tento krok byl do jisté míry zodpovědný za to, že ji dnes můžeme navštívit. Podívejte se do jedinečných muzeí, které vám nabídnou vhled do historie Portugalska.   

  1. Geologie

Ačkoli kameny nejsou pro mnoho lidí nijak zajímavé, je zde velmi těžké neocenit nádherná skaliska plná jeskyní. Moře a vlny lámající se o vysoké skály vytváří krásnou atmosféru.

  1. Klid

Klid je něco, co se v dnešní době špatně hledá, protože jsou všechny zajímavé destinace zaplněné turisty. Portugalsko vám nabídne na většině míst nebeský klid. A to není vše. Čerstvý vzduch a přírodní bohatství to vše ještě podtrhují. Tady si opravdu odpočinete!

  1. Lidé a kultura

Portugalská populace je zaměřena na mnoho kulturních festivalů, které jsou plné historie. Portugalci umí být živí, příjemní i dobrodružní.

  1. Výlety na moře

Portugalsko nabízí mořské exkurze. Nikdy nezapomenete na zkušenost plnou klidu při sledování elegance delfínů plovoucích uprostřed Atlantského oceánu. Stejně tak nezapomenete na potápění a úžasy tamních hlubin. Věřte, že pláže Portugalska nabízí to nejlepší z nejlepších.

  1. Horské prameny

Tato země nabízí obrovské množství přírodních pramenů, které si můžete prohlédnout. Horské prameny se vyskytují na různých místech a vytváří bazény všech velikostí a teplot. Dokonce se v některých oblastech můžete i vykoupat. Využijte přírodní minerály pro ošetření své pleti nebo na jiné zdravotní potíže. V jiných oblastech je voda natolik horká, že ji musíte pozorovat z velké dálky, aby se vám nic nestalo. Nádhera!

  1. Tamní kuchyně

Neexistuje lepší místo na zemi, kde budete zbožňovat mořské plody. Čerstvé ryby i chobotnice tu chutnají nadpozemsky. Portugalská kuchyně je čerstvá, autentická a plná chutí, které jsou za dlouhá léta dovedena k dokonalosti. Vynikající v Portugalsku nejsou jen plody moře, ale také zeleninové pokrmy a dezerty.

  1. Krajina

Krajina Portugalska ohromí i ty, kteří se o přírodu moc nezajímají. Tyto sopečné ostrovy zobrazují jedinečné přírodní útvary. Vodopády a jeskyně. Naplánujte si pěší túru a vychutnejte si krásnou krajinu. Zážitky z této země si uchováte až do konce svého života.

10 faktů, které jste nevěděli o Španělsku

Kam letos vycestovat za jídlem? Poradíme vám!