8 důvodů, proč se vám pravděpodobně nedaří navázat vztah

Eva Vogelová

Nemůžete si nikoho najít? Když už s někým začnete chodit, vztah vám nevydrží? Povíme vám, čím to může být.

  1. Nevěříte si. Sebevědomí je ve vztahu velmi důležité. Pokud si nevěříte, pravděpodobně budete mít těžké si někoho najít, protože to na vás protějšek pozná. Málokdo si přeje chodit s někým, komu chybí zdravé sebevědomí. A když ani trochu nevěříte sami sobě, jak byste mohli důvěřovat někomu dalšímu?
  1. Nesnášíte samotu. Samota je pro spoustu lidí tíživá. Rozešli jste se nedávno s přítelem / přítelkyní a nedokážete se srovnat s tím, že žijete jen sami se sebou? V tom možná bude ten zakopaný pes. Nejspíš se pořád snažíte někoho uhánět, abyste se vyhnuli samotě. Možná vám to tak nepřipadá, ale protějšek to na vás pozná. Měli byste se raději nejdříve naučit žít sami se sebou a až pak skočit do vztahu.
  1. Nejste samostatní. Možná jste nedávno žili ještě s rodiči a nedokážete se sami o sebe postarat. Nemáme na mysli jen finančně. Spíše vám dělá problém zařizovat si některé věci a do úklidu domácnosti se také zrovna dvakrát nehrnete. Nezáleží na tom, zda jste muž, nebo žena. Dnešní mladí dospělí k sobě hledají partnery, kteří jsou schopní se o sebe postarat se vším všudy. Nemají potřebu se starat o protějšek, který nedokáže hnout ani prstem.
  1. Jste negativní. Není vyloučeno, že si právě procházíte divným nebo těžkým obdobím. V tom případě je vaše negativita pochopitelná. Faktem je však to, že lidé nemají rádi, kteří si ostatní pořád na něco stěžují, brečí a nikdy nemají dobrou náladu. Vztah s takovým člověkem je těžký. Pokud z vás vyzařuje negativita na první pohled, nedivte se, že si nikoho nemůžete najít.
  1. Váš majetek se rovná nule. Pokud jste právě dostudovali, nemáte peníze, práci, byt a na účtu ani vindru, tak se nedivte, že vás nikdo nechce. Nejdřív musíte našetřit alespoň nějaké peníze. Protějšek tu není od toho, aby vám platil všechno, jako to dělali rodiče. Na to rovnou zapomeňte.
  1. Nic vás nebaví. Nemáte žádné koníčky, nevíte, co sami sebou, a nebaví vás život? Myslíte si, že by vás nějaký protějšek dokázal z tohoto stavu vytáhnout? To sotva. S takovým člověkem nikdo chodit nechce. V kurzu jsou usměvaví lidé, co mají miliony zájmů a baví je dokonce i jejich práce. Raději změňte svůj způsob života a poté možná na někoho narazíte.
  1. Kamarádíte se s ex. Kamarádství s bývalým partnerem / bývalou partnerkou nikdy nevěstilo nic dobrého. Některým protějškům to může vadit. Když mezi vámi byl nějaký cit, nepochybně by nebylo složité ho po nějaké době zase rozdmýchat. Pochopte, že vám poté nemůže nový partner / nová partnerka důvěřovat na sto procent.
  1. Hodně žárlíte. Když s někým chodíte, žárlíte na něj? A hodně? Podezíráte ho z nevěry, děláte mu hysterické scény jen z toho důvodu, že se včas neozval? Pak se nedivte, že to s vámi nikdo nemůže vydržet. Pochopte, že většina lidí touží mít vztah, ve kterém se nebudou dusit a nebudou se muset zpovídat za každou blbost. Důvěřujte svým protějškům, jinak si nikoho neudržíte.