8 hororů, které jsou tak pitomé, až jsou srandovní

Pavla Gabrhelíková

Těžko říct, jestli tyto filmy mysleli filmaři vážně, nebo jen jako velkou parodii na strach, každopádně je to skvělé!

The Baby. Sociální pracovnice Anna má absolvovat návštěvu rodiny s retardovaným dítětem. Když přijde, zjistí, že údajné dítě je jednadvacetiletý mladík, bohužel to ale není ta nejdivnější věc, kterou u rodiny odhalí. Kluk má dvě zvrácené sestry – jedna s ním má incestní vztah a druhá ho týrá elektrickými šoky. Garantujeme vám, že nic podobného jste ještě neviděli…

Jason X. Každý záběr tohoto filmu vás bude neustále usvědčovat v tom, že se jedná o legitimní béčkový sci-fi horor, u kterého nebudete vědět, jestli se máte smát, nebo brečet. Patří do legendární série Pátek 13. a herci jsou fakt sympaťáci.

Klauni zabijáci. Loutkařští bratři podílející se na Critters a Team America jsou tak trochu pošuci, takže v duchu osmdesátkového kýče vytvořili film o mimozemských klaunech, kteří za pomocí kulis a věcí typických pro cirkusy a poutě zabíjejí nic netušící obyvatele městečka.  A ano, je to opravdu tak bizarní, jak to zní. Tohle musíte vidět!

Malý krámek hrůz. Muzikálový horor (!!!) o kytce, z níž se má stát nástroj lásky, nicméně se promění spíš ve vraždící zbraň. Květinářství pana Mushnika není zrovna nejúspěšnější. Jeden z prodavačů, zamilovaný do své kolegyně, která ale chodí s jiným, nasytí jednu ze speciálních květin svou krví a začnou se dít věci.

Critters 3. Pokud milujete Gremliny a pitomé filmy, neobtěžujte se sledováním předchozích dvou dílů a rovnou přejděte k tomu nejhoršímu. Budete se celou dobu plácat do čela i do stehen, obzvlášť potom, co si uvědomíte, že na účinkování v tomto filmu kývl mladý Leonardo DiCaprio.

Leprechaun: Back 2 tha Hood. Taková pohádka pro dospělé bez kinematografického vkusu. Emily společně s přáteli i přes veškerá varování ukradne zelenému příšerákovi jménem Leprechaun v lese zlaťáky. Ten je jim samozřejmě v patách a než si svůj milovaný poklad vezme zpátky, nebude to nic hezkého.

Tokyo Gore Police. Japonci to mají odjakživa hozené tak trochu jinam. Ale tohle je fakt moc i na ně. Ne, nejde o porno s nadsázkou, ale regulérní pokus o horor. Pokud jste už dlouho neviděli někoho letět na bazuce, musíte si to pustit. Takovou oslavu absurdity totiž aby člověk pohledal.

Repo: Genetická opera. Rocková opera doplněná o komiksové prostřihy. Musíme vůbec něco ještě říkat? Dobře. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy lidé rychle přicházejí o životně důležité orgány. Biotechnická společnost jim dá jiné, ale musejí je poctivě splácet. Jakmile se tak nestane, dělá si nárok na jejich život, jinými slovy: navštíví je Repo man a část těla si vezme zpátky.