8 nejbrutálnějších trestů, které musely snášet ženy za nevěru v různých zemích světa

Redakce

V minulosti se v některých zemích trestala nevěra velmi děsivými způsoby. Jednalo se hlavně o tresty pro ženy, na muže byl uvrhnut trest jen málokde. Můžeme být rádi, že tyhle doby jsou dávno pryč a nevěra se většině světových zemí už netrestá. Přečtěte si, co musely cizoložnice kvůli svému hříchu snášet.

  1. Turecko

Turecko se v minulosti vyznamenalo drsným trestem za nevěru. V této zemi si žena hodně protrpěla, než umřela. Do procesu se mileráda zapojila celá rodina. Každý člen z daného rodu si vzal dýku a jednou do nevěrnice bodnul. Pokud rodinných příslušníků nebylo dost a žena stále dýchala, bodací kolečko opakovali, dokud hříšnice nevydechla naposledy.

  1. Osmanská říše

Osmanská říše k nevěrnicím také nebyla příliš laskavá. Dokázání nevěry bylo v té době snadné. Stačilo, aby několik svědků vypovídalo proti ženě. Nikdo už ale nezkoumal, zda mluví pravdu. Potrestaná byla často i nevinná žena, někdo proti ní mohl křivě svědčit a už měla smůlu. Kati strčili ženu do pytle, hodili k ní kočku a zavázali jej. Mlátili do něj řetězy. Snažili se trefovat hlavně kočku. Ta strachem vytáhla drápy a ženu surově poškrábala. Trest skončil smrtí obou bytostí.

  1. Egypt

V Egyptě se za cizoložství trestaly nejen ženy, ale i muži, protože manželství tam bylo považováno za posvátné. Nevěrnice byly mužem zbičovány. Svůdníkovi, který zhřešil s vdanou ženou, bylo odejmuto přirození. Muž, který byl v manželství a podvedl svoji ženu s nezadanou slečnou, byl společensky zostuzen. Tady můžeme vidět nepoměr mezi ženatým mužem a vdanou ženou. Něžné pohlaví bylo trestáno mnohem krutěji.

  1. Papua Nová-Guinea

V této zemi mohl podvedený manžel svoji manželku i s jejím milencem zabít. Pokud měl svoji ženu rád a nechtěl ji usmrtit, uřízl jí prsty, které musel následně její svůdník sníst. S ním však manžel nemíval žádné slitování a sťal ho jako hrušku ze stromu.

  1. Mongolsko

V Mongolsku ženy dříve také moc nešetřili. Pokud se manžel dozvěděl o nevěře své ženy, bylo mu dovoleno ji rozetnout mečem. Tohle by si snad nezasloužil ani ten největší nevěrník na světě.

  1. Řím

Ve starověkém Římě nesměly být nevěrné pouze ženy, protože hrozilo, že by do svazku manželského mohly přivést nemanželské potomky. Manžel mohl milence své milé bez milosti zabít. Otec nevěrnice měl právo usmrtit ji i jejího milence.

  1. Korea

V Koreji vymysleli speciální trest za nevěru ženy. Pravděpodobně chtěli být originální. Do nevěrnice lili tolik octu, až se jí nafouklo břicho. Chudák z toho celá opuchla a tělo jí nateklo. To ještě není ale konec. Mučitelé po dokončení první fáze přešli na druhou. Vzali si do rukou obušky, hole a klacky. Poté ji začali surově mlátit, dokud nezemřela.

  1. Thajsko

V Thajsku vymysleli trest pro nevěrnice, který je snad nejhorší ze všech. Znásilnění a zároveň zabití slonem. Cizoložnice byla připoutána v kleci, která se podobala slonici. K ní přivedli dospělého slona, který si myslel, že je to jeho družka. V tu chvíli se pokoušel se slonicí splynout, což spoutanou ženu uvnitř roztrhlo.

Tohle doma fakt nezkoušejte! Nejhorší způsob mučení v historii vymysleli Peršané

Nejzvrácenější národ historie? Římané! 8 absolutních nechutností, které vážně dělali