8 nejemotivnějších scén z Hry o trůny, které nás dostaly na kolena

Redakce

Šestá série seriálu Hra o trůny je za námi a sedmá stále v nedohlednu. Připomeňte si emotivní scény, které dostaly na lopatky celý svět.

Popravení Neda Starka. Scéna, kde dá Joffrey příkaz katovi, aby setnul hlavu Nedovi, je nezapomenutelná. V tuto chvíli jsme si všichni uvědomili, že hlavní hrdinové můžou doopravdy zemřít. V běžných filmech hlavní postavy téměř nikdy neumírají. Ve Hře o trůny je to jinak. A to nás všechny dostalo.

Rudá svatba. Rudá svatba byla v seriálu nejhorším masakrem, jaký se tam doposud udál. Bohužel účastníci byli zase Starkové. Robb Stark slíbil Walderu Freyovi, že si vezme jednu z jeho dcer. Nestalo se. Zamiloval se do ošetřovatelky, se kterou čekal dítě. Za to je Walder všechny na hostině vyvraždil. Nejhorší moment ze všech byl, když Robbovu milou vrah píchl několikrát do břicha, kde už rostlo dítě. Při této scéně jeden kapesník nestačil.

Zabití John Snowa. John Snow se rozhodl, že uzavře spojenectví s Divokými. Některým mužům z Noční hlídky to připadalo jako zrada. Rozhodli se, že se svého velitele zbaví. Nalákali ho ven a tam si do něj všichni několikrát bodli. Dokonce i malý Olly, kterému John věřil. U této scény prolily spoustu slz hlavně fanynky krasavce Johna.

Upálení princezny Shireen. Roztomilá princezna Shireen v seriálu neublížila ani mouše. Nakonec umřela také a navíc tím nejhorším způsobem. Otec ji nechal upálit. Proč? Chtěl se zavděčit Pánu světla, aby vyhrál bitvu. To je fakt hnus. Chudák holka. Nejhorší je, že její smrt byla naprosto zbytečná. Stannis stejně bitvu nevyhrál.

Joffreyho smrt. Téměř všichni jsme si přáli, aby Joffrey konečně zemřel. Přišlo to a bylo to husté. Král byl otráven a před smrtí se pozvracel. I přesto, že mu to většina obyvatelstva světa přála, přišlo to nečekaně a se všema to zamávalo. V životě ženy není nic horšího než vidět umírat svého milovaného syna.

Narození draků. Daenerys umřel muž Khal Drogo. Spálila ho a vešla za ním do ohně. V tuto jsme zjistili, že je Khaleesi ohnivzdorná. K tomu všemu se jí ještě vylíhnuli draci. Celý dothrácký lid si svým činem podmanila. Všichni před ní skláněli své hlavy. Závidíme!  

Znásilnění Sansy Stark. Sansa Stark se dlouho a úspěšně vyhýbala sexu se svými manželi. Bohužel až do chvíle, kdy na ni skočil Ramsay Bolton. Strhal z ní šaty a donutil Theona Greyjoye, aby se na to díval. Sansa přitom křičela a diváci mohli vidět hrůzu v Theonových očích. Některé fanoušky seriálu mohlo zklamat to, že tvůrci neukázali sexuální scénu se vším všudy. Důvod je prostý. Herečka Sophie Turnen, která ztvárňuje Sansu, ještě nedosáhla plnoletosti. I přes tento nedostatek byla scéna velice dramatická.

Smrt Hodora. Hodor byl šílený velikán, který uměl říct jen slovo „Hodor“. V seriálu vlastně sloužil jen jako nosič postiženého Brana Starka. Scéna, kdy držel dveře, za kterými se tlačily ven kostry, byla velmi emotivní. Zvlášť, když si uvědomíme, že Hodor svůj život obětoval pro Brana.

Hra o trůny v kabátě Tima Burtona: To by byly zjevy!

Pár cestuje po Chorvatsku a hledá místa ze seriálu Hra o trůny! Takhle to vypadá v reálu