8 nejlepších svatebních darů, kterými uděláte novomanželům radost

Lucie Bryndová

Jste pozvaní na svatbu a chcete svým přátelům nebo příbuzným udělat radost opravdu milým a užitečným svatebním darem? Stejně jako si dáváte záležet na výběru pravého outfitu, byste si měli dát práci i s tím, čím je při vstupu do nové etapy života obdarujete. Jaké jsou nejlepší dárky pro novomanžele, když jim nechcete dávat peníze?

  1. Cestovní kufr na svatební cestu. Pokud nevyhledávají budoucí novomanželé zrovna dobrodružnější styl cestování s krosnou na zádech a víte, že si právě nepořídili nový cestovatelský set, věřte, že právě jedním velkým kufrem, do kterého si budou moci zabalit společně, jim určitě uděláte radost. Navíc pokud plánují dlouhou svatební cestu, přijde jim určitě vhod.
  2. Kurz vaření pro dva. Víte, že nevěsta i ženich milují vaření a pořád vymýšlí něco nového? Nejlepším dárkem pak bude kurz vaření, kde si své kuchařské dovednosti zase o kousek vyšperkují. Ať už milují asijskou, italskou nebo českou kuchyni, jsou vegani nebo vegetariáni, na výběr je z obrovské škály kurzů.
  3. Heboučké povlečení. Nejen, že se očekává, že spolu bude zamilovaný páreček trávit spoustu času v posteli, ale hlavně je příjemné povlečení opravdu praktickým dárkem, který potěší každého. Heboučkého povlečení není nikdy dost. Jen si předem ověřte, jestli mají společnou peřinu nebo každý zvlášť, a podle toho pak povlečení kupte.
  4. Členství ve fitness centru. Jsou novomanželé sportovci tělem i duší a víte, že spolu rádi sportují? Nemusíte jim dávat zrovna členství do fitness centra, ale můžete vymyslet jakýkoli jiný dárkový voucher, který bude souviset s jejich oblíbeným sportem.
  5. Originální nábytek. Pořídili si vaši přátelé nebo příbuzní nový byt a zatím neví, jakými doplňky ho vybavit? Abyste se vyhnuli tomu, že se jim netrefíte do vkusu, můžete jim dát voucher do nějakého designérského studia nebo vyrazit po svatbě s nimi a vybrat něco společně.
  6. Romantický víkend pro dva s průvodcem. Kupte jim letenky nebo jim dejte voucher a pořiďte jim k nim i průvodce, ať se neztratí.
  7. Piknikový koš. Kdo by nemiloval jen tak posedět v trávě, kochat se vůní přírody a k tomu si vychutnat něco dobrého k jídlu i pití. A je úplně jedno, jestli je to na vesnici na louce, ve městě v parku nebo třeba v lese. Piknikový koš se hodí pro všechny příležitosti. Pořiďte jim nějaký praktický a naplňte ho nejrůznějšími dobrotami.
  8. Bavlněné župany. Ať už chodí budoucí novomanželé rádi do sauny nebo wellness či mají doma vířivku a po ní se touží do něčeho zachumlat a ještě sedět na terase nebo jen prostě rádi chodí v županu po příjemné koupeli, bude se jim takový milý dárek moc líbit.