8 nejmazlivějších kočičích plemen

Pavla Gabrhelíková

Pořízení kočky z vedlejší vesnice je vždy tak trochu sázka do loterie. Bude hodná? Bude se umět chovat doma? Nezničí vám byt? U těchto osmi plemen ale máte takřka stoprocentní jistotu, že vás budou neustále neskonale milovat a mazlit.

  1. Skotská klapouchá kočka. Je naprosto závislá na svém majiteli, se kterým chce být nejlépe 24/7. Jsou skvělé pro starší lidi, protože nemají moc trpělivosti s dětmi. Chtějí se jen v klidu povalovat na klíně svého majitele a vrnět.
  2. Ragdollka. Milující, tiché, mírné. Navíc ideální do rodiny s velkým počtem dětí. Je to ten typ kočky, který má dost trpělivosti na všechny jejich lumpárny. Má spíš psí než kočičí povahu a bude vám věrným společníkem do konce života.
  3. Tonkinská kočka. Potřebuje se svým majitelem navázat silné duševní pouto. Pokud se tak nestane, bude si vymiňovat pozornost kradením věcí nebo mňoukáním. Musí být v neustálé blízkosti své rodiny, kterou nade vše miluje.
  4. Birma. Kočka, která je připravená s vámi blbnout, když máte dobrou náladu, a ležet u seriálu, když je vám pod psa. Je velmi citlivá a loajální.
  5. Siamská kočka. Zbožňuje především spaní v posteli se svým majitelem. Tyto orientální krasavice jsou velmi životaschopné a atraktivní.
  6. Kurislký bobtail. Ruské plemeno vypadá sice divoce, ale je velmi přítulné. Ideální volba pro všechny, kteří milují pořádné chlupáče! Skvěle navíc vychází i se psy i dalšími kočkami.
  7. Bombajská kočka. Plemeno, které je pro každou legraci! Okamžitě si získá kohokoliv a nade vše miluje svůj domov i rodinu. Tento malý černý ďáblík možná vypadá jako sousedovic černá kočka, je v ní ale mnohem víc.
  8. Sphynx. Těžko říct, jestli se ke svému majiteli tulí proto, že je jí zima, nebo že miluje kontakt. Každopádně tato něžná kočička je na péči tročku náročnější. Nicméně vám ji vrátí pořádnou porcí lásky a vrnění.