8 nejzdravějších potravin, které existují

Redakce

Vybrali jsme pro vás osm jedinečných superpotravin. Pokud bojujete s nějakou nemocí, chcete se nabít energií, či si jen obohatit jídelníček, tak je do něj zařaďte.

  1. Citron – Jeden jediný citron má více než sto procent denního příjmu vitamínu C, což může posílit kosti a podpořit metabolismus. Citrus navíc může pomoci inhibovat růst rakovinných buněk a působí také protizánětlivě. Tip: Přidejte si plátek citronu do svého zeleného čaje. Zvýšíte tak schopnost těla absorbovat antioxidanty z čaje.
  2. Brokolice – Jeden kousek brokolice obsahuje více než sto procent denního přijmu vitamínu K a dvě stě procent dávky vitamínu C. Tedy podporuje budování kostí a snižuje možnost vzniku rakoviny.
  3. Hořká čokoláda – Jedna kostička denně může snížit krevní tlak. Kakaový prášek je bohatý na flanoidy a antioxidanty.
  4. Losos – Losos je dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou spojeny s nižším rizikem vzniku deprese, srdečních chorob a také rakoviny.
  5. Vlašské ořechy – Obsahují omega-3 mastné kyseliny, díky kterým snižují hladinu cholesterolu v krvi, zlepšují náladu a pomáhají v boji proti rakovině.
  6. Avokádo – Avokádo je bohaté na zdravé tuky, které snižují hladinu cholesterolu až o dvacet procent.
  7. Česnek – Česnek je bojovníkem proti nejrůznějším onemocněním a inhibuje množení bakterií. Allicin, který se v něm vyskytuje, působí protizánětlivě, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a snižuje krevní tlak.
  8. Fazole – Luštěniny můžete jíst čtyřikrát týdně a snížíte tak díky nim riziko srdečních onemocnění až o dvacet dva procent.

Trendy koktejly: Tyto jsou moderní a báječně chutnají

Jednoduché limonády na léto: Tady máte recepty