8 seriálů, které musíte zkouknout, pokud jste se zamilovali do 13 Reasons Why

Redakce

Seriál 13 Reasons Why ohromil davy, a to zejména svou neobvyklou zápletkou a originálním stylem vyprávění. Pokud jste ho ještě neviděli, rychle to napravte, a pokud ano, tak nesmutněte. Tady je seznam podobných seriálů, na které můžete koukat místo toho.

 • Skins
  Tři generace, šest sérií (a jedna šestidílná bonusová o dalších osudech tří nejzajímavějších postav), hrozně moc problémů, skvělá hudba, hromady drog a záběry mejdanů, ze kterých se vám bude chtít také na nějaký vyrazit. Skvělá britská show, která si zaslouží maximální pozornost. Většina herců z první generace se mimochodem skvěle uchytila, jeden hraje v X-Menech, dva ve Hře o trůny a jeden už má na kontě nominaci na Oscara.
 • Machři a šprti
  Nepřekonaná klasika mezi seriály o středoškolských loserech dala světu Setha Rogena a Jamese Franka, začínali v ní ale i Lizzy Caplan (Janis z Protivných sprostých holek), Busy Philipps (Dawsonův svět), Matt Czuchry (Logan z Gilmorek) nebo Jason Segel (Marchall z HIMYM).
 • Světla páteční noci
  Nenechte se odradit tím, že je to „o fotbale“. Odborným i laickým publikem ceněný seriál se odehrává v malém texaském městečku, kde se život točí kolem zápasů a chození do kostela. Výborný scénář, výborné herecké výkony. Bude vás to bavit, i když jinak čutálistům nefandíte.
 • Tak tohle je můj život
  Další z televizní evergreenů představila Claire Danes v roli ztrápené patnáctileté Angely. Seriál herečce vynesl Zlatý glóbus a nominaci na cenu Emmy.
 • This Is England
  Film This Is England je drsným nahlédnutím do britské skinheadské komunity. Seriál This Is England 86, 88 a 90 na něj volně navazuje. Čísla jednotlivých sérií značí rok, v němž se odehrávají.
 • Riverdale
  Nový seriál začíná tím, že v ospalém městečku Riverdale najdou mrtvolu místního premianta Jasona Blossoma. A co dál? Tahle série je asi nejpodobnější 13 Reason Why, dokonce spolu sdílí herce Rosse Butlera, jen je o něco dramatičtější. 
 • The Fosters
  Dvě lesbické matky vychovávají čtyři děti a k tomu přiberou ještě další dvě do pěstounské péče. Nováčci jsou celkem problémoví sami o sobě a ostatní ratolesti zase řeší všechny strasti dospívání přikořeněné skutečností, že nejsou z tradiční rodiny.
 • Nešika 
  Jenna Hamilton (Ashley Ricards) má problém; kvůli blbé nehodě má zafačovanou ruku a po škole se tak hodně rychle rozkřikne, že chtěla spáchat sebevraždu. To ale není žádná pravda; Jenna je naopak velmi vtipná puberťačka, která svou situaci i své okolí dokáže bravurně glosovat.

6 super seriálů, kterými si můžete zkrátit čekání na Hru o trůny

Seriály, které asi znáte, ale není na škodu se na ně podívat zase

Témata:,