8 typů přátel, které nutně potřebujete mít v životě

Pavla Gabrhelíková

Pořiďte si osm takových kamarádů! Nebo klidně jenom dva, ale takové, kteří zvládnou plnit všechny tyto funkce.

  1. Kouč. To je takový ten kamarád, který v patnácti vyvinul aplikaci, ve dvaceti založil vlastní firmu a ve dvaceti pěti přemýšlí, jak ovlánout polovinu trhu. Žene vás kupředu a nutí přemýšlet nad budoucností a vlastními plány.
  2. Roztleskávačka. Kamarád, který o vás před ostatními mluví tak, že se červenáte, a podporuje vás naprosto ve všem.
  3. Parťák. Zajímají ho stejné knihy, potkali jste se u studia stejného oboru nebo máte společné koníčky. Každý potřebuje kámoše, se kterým bude sdílet to, co ho baví.
  4. Přítel. Kamarád na život a na smrt, ten, který zůstává, když všichni ostatní odejdou. Ví o vás všechno a stejně vás má nejraději na světě. Je rodinou, kterou jste si zvolili sami.
  5. Spojka. Když nevíte, kde sehnat někoho na překlad úkolu do angličtiny, někoho, kdo má chatu k pronajmutí, nebo hlídání psa, píšete tomuto člověku. Zná snad milion lidí nejrůznějších zaměření a se všemi je zadobře.
  6. Bavič. Člověk, který by rozesmál i mrtvolu. Kamkoliv ho zavedete, perlí hláškami a zprostředkovává vtipné situace.
  7. Hlavoun. Posílá vám články k zamyšlení a najde odpověď na každou záhadu, která vás trápí. Studuje budhismus, ví všechno o iluminátech i bojích české politické scény.
  8. Navigátor. To je člověk, za kterým jdete, když potřebujete poradit s důležitým životním rozhodnutím. Máte změnit práci? Odjet do Anglie? Jít do dlouhodobého vztahu s tímhle chlapem? Navigátor vám pomůže rozhodnout se a zařídí, abyste ze své cesty nesešli.