8 věcí, které byste neměli řešit ve svých 20

Eva Vogelová

Pohybuje se váš věk kolem 20? Pak byste měli přestat řešit následující věci.

  1. Dokonalý vzhled. Pokud vaše práce nevyžaduje, abyste byli ve skvělé fyzické kondici a vypadali dokonale, nemusíte to řešit. Stačí, když se občas hezky upravíte a budete se sami se sebou cítit dobře. Nemusíte řešit prodlužování vlasů nebo plastiky některých částí těla. Pracujte raději na svých duševních kvalitách.
  2. Být se všemi kamarádi. Možná to nevíte, ale nikdo se nedokáže zalíbit všem. Vždy se najde někdo, s kým si nepadnete do noty. Nesnažte se tedy zalíbit se i takovýmto lidem. Neplýtvejte energii na jedince, se kterými si nemáte co říct. Raději věnujte čas lidem, se kterými si rozumíte a cítíte se s nimi dobře.
  3. Nejnovější módní trendy. Není nutné, abyste neustále honili nové módní trendy. Nepřipadá vám nesmyslné nakupovat si určité oblečení jen proto, že právě teď letí? Za měsíc už ani nebudete vědět, že ho máte. Skříň vám začne praskat ve švech a veškeré peníze poletí ven komínem. Raději buďte sví a vytvořte si vlastní styl. Budete díky tomu originální, což je nepochybně lepší, než jít s davem.
  4. Svoje chyby. Pochopte, že jako lidi nejsme dokonalí a pravděpodobně ani nikdy nebudeme. Nemůžete si klást nesplnitelné nároky. Neřešte, že občas něco zkazíte nebo někde uděláte chyby. To se stává úplně každému. Přijměte své slabé stránky a budete moci pomalu pracovat na jejich zlepšení. Nemá však smysl se za chyby tvrdě trestat.
  5. Získávání popularity. Střední škola skončila a s ní i vaše popularita. Vysokoškolské učitele ani studenty nezajímá, že jste kdysi bývali hvězdami třídy. Zaměstnavateli nejde o to, jak jste byli v minulosti oblíbení, protože na tom nezáleží. Nikoho to nezajímá. Nedělejte ze sebe hvězdu, ale raději na sobě makejte, život vás šetřit nebude.
  6. Cestování. Cestujete rádi? Pak to řešte. Pokud však chcete cestovat jen kvůli tomu, že to dělají ostatní lidé kolem vás, kašlete na to. Proč byste měli dělat to, co ostatní? Nezáleží ani na tom, že cestují vaši přátelé. Když to dělat nechcete, nenechte se nutit. Zabývejte se věcmi, kterým se chcete věnovat. Zapomeňte na názory ostatních, protože oni váš život nežijí, ale vy ano.
  7. Hledání partnera na celý život. Vnímáte, že jsou všichni vaši kamarádi kolem zadaní a klape jim to? Vám buď vztah nefunguje, jak jste si představovali, nebo žádný nemáte? No a? Kdo říká, že byste měli mít životního partnera a pomalu s ním už zakládat rodinu? Uvědomte si, že je vám jen 20. V tomto věku život teprve začíná. Využijte své svobody a nabírejte zkušenosti. Ten pravý / ta pravá přijde jistě potom.
  8. Víkendové pařby. Občas je fajn jít se pobavit a vymýt si hlavu, ale rozhodně ne každý víkend. V sobotu a pátek večer si jistě dokážete najít smysluplnější činnost, než se permanentně nalívat alkoholem. Pokud vás nic nenapadne, zkuste spát. Dostatečný spánek je pro vaše tělo mnohem zdravější než alkoholový dýchánek.

Témata: