8 věcí, které nesmí chybět na vašem bucket listu

Lucie Bryndová

Ať už milujete adrenalin, poznávání cizích zemí nebo jste prostě jen zvídaví, naše nádherná planeta nabízí nepřeberné množství možností, jak zažít ty nejkrásnější okamžiky, na které budete celý život vzpomínat. Vyskočte ze zajetých kolejí a vychutnejte si krásné nové zážitky. Kam se rozhodně musíte podívat a do čeho se vrhnout rovnou po hlavě?

  1. Vydejte se na plavbu po řece Shimanto v Japonsku. V pohoří Kochi najdete neuvěřitelnou nedotčenou řeku Shimanto. Tato téměř dvě stě kilometrů dlouhá řeka je posledním skutečně průzračným vodním tokem bez přehrad a jakéhokoli znečištění. Vypůjčte si kola a následujte místní, kteří si užívají jízdu podél řeky, nebo se vydejte prozkoumat místní vodu na kánoji a užijte si příjemné osvěžení. Nezapomeňte vyzkoušet místní specialitu – grilovanou rybu ayu, kterou vám připraví v malebných vesničkách v povodí řeky.
  2. Objevte kouzlo Patagonie. V srdci národního parku Torres del Paine leží vůbec první kopulový hotel na světě – Hotel EcoCamp Patagonia. Vydejte se do panenské přírody tohoto místa, které je často označováno rájem na zemi. Můžete se tady jen tak procházet a poznávat okolní krajinu a pozorovat divokou zvěř nebo si užít řadu dobrodružství při jízdě na kajaku, na koni či na kole. Nenechte si ujít Grey Glacier, French Valley nebo některou z oblíbených stezek W či Paine.
  3. Nechejte se políbit od soba. Věděli jste, že sobi milují grahamové krekry? V Hardy´s Reindeer Ranch severně od Champaign v Illinois vám za ně dokonce dají místní sobi pusu. Kromě sobů tu najdete i nádherná muzea, divadla a užijete si něco z místní živé hudby.
  4. Zaplavejte si s mini prasátky. Kdo by nemiloval malinká prasátka, že jo? No a v kombinaci s nádhernými bahamskými vodami je to zážitek na celý život. Vydejte se prozkoumat místní moře a pomazlit prasátka.
  5. Napište knihu. Snili jste vždy o tom, že jednou napíšete vlastní knihu, ale říkali jste si, že pořád není ten správný čas? Zkuste to zatím jen nanečisto. Začněte si psát vlastní zážitky, vzpomínky nebo třeba představy a sny. Nic na tom není. To nejdůležitější, co budete potřebovat, je hlavně čas. Pokud je to opravdu váš sen, snažte si ho udělat alespoň chvilinku každý den a uvidíte, že brzy budete mít dostatek materiálu.
  6. Skočte z helikoptéry ve švýcarských Alpách. Milujete zasněžené kopce, alpská jezera a nádherný výhled a také adrenalin? A co takhle všechno spojit do jednoho? To se vám může splnit ve švýcarských Alpách. Zamluvte si seskok a zažijte nezapomenutelný pohled na okolní přírodu.
  7. Překvapte své smysly v Artechouse. Milujete moderní technologie, umění, barvy a chodíte rádi na výstavy? Vyrazte do Miami, Washingtonu D. C. nebo do New Yorku, kde vás čeká Artechouse, nejzajímavější umělecký prostor, který rozhodně upoutá vaše smysly. Objevte práci těch nejlepších současných digitálních umělců z celého světa!
  8. Svezte se psím spřežením v Kanadských skalách. Toužili jste se vždy svézt na saních, a přitom uhánět s větrem o závod po zamrzlých jezerech a kochat se okolní přírodou? To se vám může splnit se Snowy Owl Sled Dog Tours v Kanadě.