8 věcí, kterých jsme se jako děti nejvíc báli

Redakce

Budoucnost, samota nebo daně - to jsou nejčastější věci, kterých se bojí dospělí. Čeho jsme se ale nejvíc báli jako děti?

  1. Bubák pod postelí

Kdo má aspoň špetku zdravého rozumu, v životě by v noci nevystrčil ani kousek nohy zpod peřiny. Vážně, to se radši uvařit ve vlastním potu. Každý přece ví, že pod postelí sídlí nejhnusnější bubáci, kteří nečekají na nic jiného, než na kousek dětské nohy, ze které by si svými strašlivými zuby pořádně ukousli!

  1. Čert a jeho pytel

Vánoce jsou v dětství snad nejlepší den roku. Ale než nastanou, je třeba přežít jeden příšerný horor, a to návštěvu Mikuláše, anděla a … ano. Jeho. A někdy jich přijde dokonce víc. Když budeš zlobit, odnese si tě čert v pytli do pekla, říkají dospělí. A které dítě nikdy ani trošičku nezazlobilo? Byla to vždycky velká úleva, že čertovi stačí odkoktaná básnička, a pak se svými řinčivými řetězi odtáhne do horoucích pekel.

  1. Být sám doma

Všichni jsme na vlastní oči dobře viděli, co se stalo Kevinovi, když ho rodiče zapomněli doma. A kůzlátkám. A třem prasátkám. Jasně, děti, co jsou doma samy, jsou nejvděčnější cíl všech krvelačných zlodějů, vrahů a lidožravých vlků. Obzvlášť když se setmí.

  1. Klauni

Tohle je sice spíš americká záležitost, ale jak se globalizuje kultura po celém světě, i české děti dobře ví, že s klauny není vždycky jenom legrace. Dobře si to pamatujeme z hororů To i Noční můra z Elm Street. A kdo na ně nekouká, může si na internetu přečíst, že právě letos se ve světě nějak podezřele rozmnožili klaunové, co lákají děti do lesa.

  1. Krvavý koleno

Dvanáctá hodina odbila, lampa ještě svítila, krvavý koleno jde! Mezi dětmi na hřišti je to možná super zábava, ale v noci, potmě, v posteli… obrovské strašidelné krvelačné koleno dokáže nabýt celkem děsivých obrysů.

  1. Klekánice a polednice

Shrbená pokřivená babice, co krade děti. Jedna chodí kolem oběda, druhá před setměním. Karel Jaromír Erben a lidová slovesnost napáchaly svoje a již po staletí straší hlavně vesnické děti.

  1. Bobřík odvahy

A jeden kluk šel jednou na bobříka odvahy a v lese si na něj počíhal vrah a ten ho stáhnul z kůže. A na jednom táboře se na bobříkovi oběsil vedoucí a ty děti to nevěděli a mysleli si, že je to trik, a normálně na něj sahaly! Vždycky se na táboře našel aspoň jeden vyprávěč, který vytáhl urban legends, a postaral se tak o pár bobků v kalhotách.

  1. Žvýkačka v břiše

Když spolkneš žvejku, mlžou se ti slepit střeva. A ty, co ti je neslepí, končí ve slepém střevě, stejně jako okousané nehty, které ho můžou propíchnout a ty umřeš! Každé nevinné píchnutí v boku mohlo být prvním signálem počínající bolestivé smrti. 

Skvělé halloweenské dekorace, které letos vyzkoušejte

Fotografové doby viktoriánské byli fakt divní