8 zajímavostí o Halloweenu, ze kterých si naděláte do kalhot!

Redakce

Ryze americký Halloween sice slavit odmítáme, ale o dušičkách cpeme dýně snad všude. Tak nás napadlo, že vám tento svátek ještě trochu opepříme pár zajímavými a docela děsivými fakty.

  1. Čas od času jsou sladkosti otrávené. Nás by to sice ani napadlo, ale hostitelé údajně dětem schovávají do sladkostí špendlíky, žiletky nebo jed. Jako kdybyste chtěli otrávit psa. V Americe se dokonce objevil případ, kdy nějaký chlapec namixoval sladkosti s kokainem.
  2. Převlékání do kostýmů je vlastně irská tradice. Původní Keltové slavili takzvaný Samhain, k jehož příležitosti se převlékali za někoho jiného, aby odvrátili zlé duchy. Takže na transvestiti si nějaký ten bubák nepřijde, jak je rok dlouhý.
  3. Nošení zvířecí kůže. Legendy praví, že původní obyvatelé slavili Halloween tak, že si na sebe dali skutečné zvířecí kůže a hlavy. Cílem svátku je totiž spojit se s mrtvými, tak proč se třeba nespojit se svým mrtvým koněm, že jo…
  4. Víte, co se děje, když uvidíte pavouka? Pokud na Halloween někde spatříte ty osminohé bestie, znamená to prý, že vás někdo milovaný (a taky mrtvý) právě pozoruje a chrání. Tak hlavně nechoďte na půdu. Vidělo by vás tam možná víc mrtvol, než je na Václaváku turistů.
  5. V Itálii jedí fazole mrtvých. Ale nemusíme to dramatizovat. Je to prostě tradiční recept na sladké pečivo. Akorát má zlověstný název Fave de Morti neboli fazole mrtvých.
  6. Dýně se vyřezávají na počest starého šíleného chlapa. V Americe se vyřezaným dýním říká Jack-o‘-lanterns. Údajně si toto jméno vysloužily po „Stingy Jackovi“, což byl jeden šílený starší pán, který si dělal legrácky z každého, koho znal (zní to skoro jako country písnička). Dokonce prý i ze samotného ďábla.
  7. Útulky mají zavřeno. Především ty kočičí. V několika zemích si totiž lidi chodili do útulků ne pro domácí mazlíčky, ale pro obětní beránky (pejsky, kočičky…). Tak jsou raději zavřené a je klid.
  8. A kdybyste chtěli sbalit skutečnou čarodějnici… Podle staré tradice si stačí obléct věci obráceně a pak chodit pozpátku. S příchodem půlnoci by se vám pak měla zjevit čarodějka. To nemáme ověřené, ale zkusíme. Kdyby něco, dáme vědět. Ale spíš si bude okolí myslet, že zkoušíme nějakou novou drogu.