9 bizarních pověr z celého světa a co za nimi stojí

Eva Vogelová

Přeběhla vám černá kočka před autem a vy se děsíte toho, jaké neštěstí vám osud připraví? V tom případě by vás možná mohlo zajímat, jaké další pověry kolují mezi lidmi v různých zemích z celého světa.

  1. Indie: Zkracování nehtů ve večerních hodinách

V Indii existuje pověra, která odrazuje tamní obyvatele, aby si zkracovaly v noci nehty a vlasy. Pokud to poruší, údajně je postihne smůla.

  1. Srbsko: Vylití vody

Někteří obyvatelé Srbská věří, že když za někoho milovaného vylijí vodu, přinese to těm dotyčným štěstí. Pokud jde jejich blízký na pracovní pohovor nebo se chystá někam vycestovat, vodou se na něm nešetří. Srbové věří, že rozlitá voda přináší štěstí, protože představuje tekutost a pohyb.

  1. Portugalsko: Chůze pozpátku

Chůze pozpátku je v Portugalsku považovaná za opravdu nešťastný čin. Údajně tím dáte ďáblovi vědět, kde jste a kam máte v plánu jít. Pokud jste hodně pověrčiví, vyvarujte se chození pozpátku a bude se vám klidněji spát.

  1. Brazílie: Zanechání peněženky na zemi

Obyvatelé Brazílie věří, že když položí peněženku nebo kabelku na zem, přivodí si finanční krizi. Podlaha je absolutně nejnižší bod v místnosti. Když tam něco položíte, podle nich to znamená, že tu věc zneuctíte. Pokud nechcete být za chvíli švorc, raději si dávejte velký pozor, kam si peněženku dáváte.

  1. Rusko: Prázdné lahve na podlaze

Někteří Rusové věří, že když položí prázdnou láhev na zem, přinese jim to štěstí. Pověra se začala pomalu rozšiřovat u ruských vojáků v 19. století.

  1. Rwanda: Ženy nesmí jíst kozí maso

Ve Rwandě údajně ženy raději nechtějí jíst kozí maso, protože by se jim prý mohl vytvořit nádor na obličeji a také by to prý ještě více podpořilo jejich tvrdohlavost. Někteří tvrdí, že si tuto pověru vymysleli muži, aby na ně zbylo více masa.

  1. Egypt: Manipulace s nůžkami vás může přijít draho

Obyvatelé Egypta věří, že když rozevřou nůžky, aniž by chtěli něco ustřihnout, přinese jim to smůlu. Pokud hodláte navštívit tuto zemi, raději si s sebou neberte žádné nůžky, abyste měli klidnou dovolenou bez starostí.

  1. Španělsko: Novoroční hrozny

Během každého úderu o silvestrovské půlnoci do sebe obyvatelé Španělska hodí jednu kuličku hroznového vína. Pokud stihnou sníst všech dvanáct hroznů, budou mít štěstí celý rok. Když se do nějakého úderu netrefí, tak přesně ten měsíc pro ně bude smolný. V obchodech si dokonce múžete koupit svazek přesně odpočítaných hroznů.

  1. Jižní Korea: Nikdy nespí se zapnutým větrákem

Lidé v Jižní Koreji mají strach z toho, že je zabije větrák. Spousta z nich si ho nikdy během spánku nepouští, ani když jim je vedro. Věří, že několikahodinové vystavení lidského těla větráku způsobí ztrátu tělesného tepla, vody nebo dokonce zadušení.