9 dobrých důvodů, proč mít sex, i když se vám absolutně nechce

Pavla Gabrhelíková

To, co má ve vztahu největší smysl, nejsou drahé dárky, stupidní výlety ani společná selfie na Instagramu. Kde není pořádný sex, není žádná pořádná láska! A pokud jste v depresi, unavení, přepracovaní nebo máte kocovinu, nechte se motivovat těmito devíti pádnými argumenty.

  1. Abyste si to odškrtli z To-Do listu. Sex je prostě dost podstatná část vztahu. Takže zapomeňte na školu, práci i úklid a jděte raději souložit. Je pravděpodobnější, že vám víc než uklizený byt vztah zachrání sex.
  2. Abyste nemuseli mluvit. Komunikace je super, ovšem platí to i pro řeč těla. Někdy slova “omlouvám se” nemají takovou váhu jako to, když vám protějšek vyš*ká mozek z hlavy!
  3. Abyste zkusili něco nového. Dlouhodobý vztah prostě není jen o výbuších vášně. Tak proč si to nezkusit zpříjemnit nějakými novotami? A nemusí to být žádný extrém! Stačí do postele přitáhnout pouta, nechat si na sobě vysoké podpatky nebo nahodit rudou spodničku. Vrau!
  4. Abyste investovali do vztahu. Všichni jsme neustále unavení a zaneprázdnění, nejste v tom sami. Možná přemýšlíte, jak ho / ji potěšit, ale nic není tak cenné, jako když z toho vytěžíte oba. Takže šup do postele!
  5. Abyste cítili spojení. Při sexu vylučujeme nejrůznější hormony štěstí. Proto čím víc s partnerem souložíte, tím víc jste spojení. Je to sice jen chemie, ale funguje.
  6. Abyste se usmířili. To byste se divili, jak může být usmiřovací sex žhavý! Navíc se u toho možná i zasmějete, no zkrátka hodí vás to zase do té fáze vztahu, ve které jste byli šťastní.
  7. Abyste se na sebe těšili. Zkuste si s partnerem celý den psát sexemesky. Celodenní stupňování vášně bude mít na vaše libido zázračné účinky. Hned potom, co dorazíte domů, se na sebe vrhnete.
  8. Abyste kvalitně společně relaxovali. Jít na procházku nebo večeři je fajn. Ale není lepší si společně dopřát orgasmus? A netvrďte, že vás to nehodí do pohody ze všeho nejvíc.
  9. Abyste se zabavili. Zkuste si dát místo předehry polštářovou bitvu nebo si zahrát nějakou erotickou hru. Smích uvolňuje a vede k sexu. Někdy je to vlastně ten nejlepší způsob předehry.