9 druhů jednostranné lásky, které byste měli hned rozeznat

Paga

Zamilovaní mají růžové brýle. Někdy to ale spíš vypadá, že jsou úplně slepí a nedokážou rozeznat, kdy je s nimi zametáno. V těchto devíti případech byste měli být ale spíš hluší ke svému srdci a poslouchat svou hlavu.

  1. Těsně před koncem. Vždycky, když už to chcete ukončit, protože to prostě není vztah pro vás, přijde vám zpráva, vaše srdce roztaje a vy si to hned rozmyslíte. Jak sakra přesně ví, kdy napsat?! Stali jste se obětí manipulátora, ne člověka, který vás miluje. A poslat SMS je to jediné, co pro vás tento člověk chce udělat.
  2. Hádky kvůli všemu. Snažíte se nějak analyzovat vzorec toho, co rozpoutá válku. Jenže to začíná vypadat, že vůbec nezáleží na okolnostech. Všechno je prostě problém! A nějakou záhadou je to vždycky vaše chyba. Zbytečně se snažíte odhalit tajemství. Nechte toho člověka plavat!
  3. Na poslední chvíli. Pokaždé pár hodin, minut, nebo dokonce vteřin předtím, než se máte vidět, se najednou změní plány. Poslední dobou už dokonce začínáte mít pocit, že je všechno ostatní důležitější než vy. Myslíte, že tak má vypadat zralý vztah? Určitě ne. Vy byste měli být ta priorita číslo jedna.
  4. Musíte se hooodně snažit. Píšete jako první, vymýšlíte zábavný program na víkend a kudy chodíte, tam přemýšlíte, jak svoji drahou plovičku potěšit. On nebo ona ale chodí všude pozdě, nic mu není dost a neustále si stěžuje. Věřte, že kdyby vás dotyčná osoba milovala, bavilo by ji s vámi i okopávat záhonky a ráda by vám napsala hned po probuzení.
  5. Jste žárliví. I když se běžně chováte docela normálně, poslední dobou je z vás žárlivý uzlíček nervů. V každém vidíte potenciální nebezpečí.
  6. Máte plnou hlavu otázek. Budu pro něj někdy znamenat celý svět? Miluje mě vůbec? Proč mě drží od svých kamarádů, jako bych měl/a mor? Přestane někdy flirtovat, i když stojí vedle mě? … A nechtěli byste se na to třeba úplně vykašlat?
  7. Začínáte se cítit jako pytel… No, však vy víte čeho. Vaše sebedůvěra klesla až na samé dno. Opouští vás dokonce síla se snažit o sebe pečovat. Váš partner naopak vypadá stále lépe a kvete vedle vás, zatímco vy začínáte chátrat. Jeho totiž posiluje vaše láska. A brzo síly z ní využije na to, aby se k vám jako k pytli exkrementů i zachoval.
  8. Jste zmatení. Tak chodíte spolu nebo si máte držet odstup? Jednou je to tak, podruhé zas jinak. Připadáte si na houpačce pocitů a vůbec nevíte, na čem jste. Když se zeptáte, stejně se nic nedozvíte.
  9. Chováte se jako blázni. I když už i vaše sousedka ví, že chodíte s někým, kdo vás nemiluje, a vaši přátelé vám to říkají místo pozdravu, stejně se pořád snažíte. Uvědomtě si, že si i vy si zasloužíte respekt a skutečnou lásku.