9 důkazů, že k sobě opravdu patříte

Redakce

Nalézt k sobě vhodný protějšek není nic jednoduchého. Možná už ho ale máte. Poznáte to podle několika následujících důkazů.

  1. Hádáte se

Možná vám to bude připadat divné, ale hádky do vztahu patří. Bylo by vážně divné, kdybyste se nikdy nepohádali. V každém páru vzniká napětí, kterého je potřeba se zbavit. Nejlépe to uděláte vrcholícím sporem. Pokud jste v hádkách sobečtí a navzájem na sebe všechno vykřičíte, vzduch se mezi vámi vyčistí a váš vztah bude zase krásný. Hádky by však neměly být příliš časté a agresivní. Přesně takové by pevné pouto mezi vámi zničily.

  1. Umíte dělat kompromisy

Umět dělat kompromisy je na vztahu jedna z nejdůležitějších věcí. Dvojice, která to umí, k sobě patří, protože jeden z nich vždycky ustoupí a oba se nakonec dohodnou. Jednotlivci, kteří toho nejsou schopní, nejspíš nikdy nebudou mít šťastný vztah.

  1. Dokážete spolu mlčet

Mluvení o svých pocitech, náladách, radostech, potížích a dalších věcech je ve vztahu velmi důležité. Existuje však něco mnohem důležitějšího. A to je mlčení. Není nic příjemnějšího, než když spolu pár tiše souzní. Ti z vás, kteří mají společné chvíle mlčení, mají vyhráno. Umí to ale opravdu jen málokdo.

  1. Nelezete si vzájemně do soukromí

Respektování soukromí je ve vztahu stěžejní. Pokud pár spolu sdílí úplně vše, není to dobré. Každý by měl mít svá tajemství. Zamilované dvojice by si neměly vyměňovat hesla na Facebook nebo nedej bože, aby si četli esemesky určené pro někoho jiného. Každý jedinec potřebuje soukromí. Pokud si ho ve vztahu dokážete zachovat, jste na velmi dobré cestě.

  1. Umíte oba uznat svoji chybu

Všichni děláme chyby, ale jen málo kdo je přizná. To platí zejména ve vztazích. Ničemu nevadí, když se nějak proti partnerovi vymezíte a pokazíte to. Hlavní je, abyste se dokázali omluvit a přiznat svoji chybu. Správný partner vám odpustí a všechno půjde zase jako po másle.

  1. Máte odlišné kamarády

Neměli byste mít ve vztahu vše společné. Nyní mluvíme hlavně o přátelích. Pohádáte se a budete se potřebovat někomu vypovídat. To se dělá špatně, pokud máte společné přátele. Nikdy nemáte jistotu, že váš kamarád neřekne vašemu partnerovi, co jste o něm navykládali. Samozřejmě není k zahození pořádat společně s partnery či dalšími zamilovanými dvojicemi párty, ale tím by to mělo skončit. Hluboké přátelství byste měli pěstovat s někým, kdo ho už nemá s vaším partnerem.

  1. Máte pravidelný sex

Někteří to určitě neradi uslyší, ale sex je základem vztahu. Pokud má dvojice špatný pohlavní život, vztah se jim pomalu hroutí. Minimálně jeden z páru po něm vždycky touží, a když ho nemá nebo se mu nelíbí, cítí se nešťastně. Celé se to promítne do fungování vztahu. Sex vztah utužuje. Pokud jste v posteli sehraní, nemáte co řešit.

  1. Smějete se stejným věcem

Smích léčí. To platí i na neduhy ve vztahu. Pokud má dvojice stejný humor, ať už je jakkoli zvrácený, patří k sobě. Díky tomu budou mít pocit, že k sobě patří. Co víc si člověk může přát, než to, že se zasměje s milovaným člověkem?  

  1. Spojují vás podobné vize do budoucna

Máte podobné plány do budoucna? Pak jste velmi sehraná dvojka. Pokud spolu budete sdílet své sny a přání, tak vás dva jen tak nic nerozdělí.

5 lidí popisuje moment, kdy se máte radši rozejít než se dál trápit

10 věcí, které rozhodně nedělejte po rozchodu