9 důvodů, proč byste měli přestat nenávidět svého ex

Pavla Gabrhelíková

Rozchody bolí, to je jasné. Ale když už je to půl roku a vy máte pořád problém vyhodit jeho triko a každý večer jíte kýbl zmrzliny, možná už je to trochu moc. Tady je devět důvodů, proč ihned přestat s fňukáním a začít novou kapitolu!

  1. Ubližujete svému srdci. Nemyslíme to metaforicky. Pokud vás něco dlouho a moc trápí, podlomujete si tak zdraví. Obzvláště neprojevený hněv se pak někde usadí a způsobuje vážné zdravotní komplikace. Fakt vám to za to stojí?
  2. Ubližujete svému mozku. Vztek a frustrace způsobují změny mozku. Nenávist k vašemu ex z vás může udělat úplně jiného člověka. Člověka, se kterým nebudete chtít mít společného nic ani vy.
  3. Ničíte svůj imunitní systém. Nenávist vás oslabuje nejenom na duchu, ale i na těle. Je tak vyčerpané z neustálého smutku, že se nezvládá bránit nemocem. Skutečně.
  4. Přibíráte nebo hubnete. Ani jedno není dobré. Někdo reaguje tím, že luxuje lednici, někdo prostě nejí. Jenže oboje ubližuje hormonálnímu systému, zažívání i imunitě.
  5. Zakládáte si na poruchu příjmu potravy. Když se přejídáte, může na vás naskočit bulimie, u které se lidi přejídají a následně zvrací. Pokud nejíte, může vás postihnout anorexie. Když nemáte partnera, snadno se upnete ke hlídání své váhy. Což může skončit i smrtí.
  6. Trpíte nespavostí. Nespavost ničí váš centrální nervový systém a je zodpovědná za rozvoj spousty duševních chorob. Navíc nebudete zvládat svou práci, ztratíte přátele a budete v depresi.
  7. Deprese. Jakmile se dostanete do deprese (skutečné deprese, to není to, když brečíte u Hříšného tance), budete mít problém vstát z postele a nevyhnete se návštěvě psychiatra.
  8. Poznamenáváte své vztahy. Raději se s přáteli opijte, než abyste se před nimi uzavírali. Taky je může přestat bavit neustále rozveselovat mlčenlivou hromádku neštěstí. Ale když uvidí, že se snažíte, určitě udělají cokoliv, aby vám bylo lépe.
  9. Snižujete svou produktivitu. Většina šéfů je k lidem zlomným rozchodem shovívavá, obzvláště pracujete-li někde dlouho. Ale nemůže to trvat věčně. Všechno si pečlivě odtrpte, ale nepřehánějte to.