9 nečekaných věcí, které se stanou, když se osvobodíte ze vztahu, ve kterém se dusíte

Eva Vogelová

Přečtěte si, co všechno se nejspíš stane, když se odhodláte k ukončení vztahu, který vám nevyhovuje. Bude to totiž super!

  1. Začnete si vážit maličkostí. Ve chvíli, kdy naplno pocítíte volnost, budete mít radost i z toho, že svítí slunce. Pravděpodobně budete ze svých pocitů překvapeni. Když se dostanete z toho nejhoršího, budete vděční za maličkosti. Začnete mít život zase rádi.
  1. Budete mít chuť si najít nové koníčky. Po ukončení nepříjemného vztahu se vám po nějaké době pravděpodobně uleví. Ucítíte svobodu a dostanete chuť se věnovat něčemu novému. Těsně po rozhodu pravděpodobně nechcete dělat vůbec nic a ani ve snu by vás nenapadlo, že se vám za několik dní může chtít. Využijte toho chtíče a najděte si nové aktivity, které by vás mohly bavit.
  1. Obnovíte vztah s lidmi, které jste měli rádi. Myslíte si, že čerstvě po rozchodu budete chtít být jen sami se sebou? Pravděpodobně jste na omylu. Budete vděční za staré kamarády a známé. Snadno s nimi zase obnovíte vztah, který ochladl následkem dlouhodobé známosti.
  1. Zdraví se stane vaší prioritou. Krátce po rozchodu se nejspíš budete chtít pořádně opít a kašlat na své zdraví. Po chvíli se to změní. Bouchnete do stolu a budete toužit po novém životě. Součástí toho bude i zdravý životní styl. Začnete o sebe dbát. Vyzkoušíte nejspíš několik diet a nebudete se bránit ani cvičení.
  1. Začnete soucítit s lidmi, kteří mají zlomené srdce. Člověk začne dobře chápat problémy ostatních až tehdy, když si je sám prožije. Pochopíte, co ten druhý cítí, protože podobnou bolest jste zažili i vy. Možná jste to nikdy neměli v plánu, ale stanou se z vás alespoň na chvíli empatičtí dobráci.
  1. Začnete být produktivnější v práci. Možná si říkáte, že po rozchodu budete úplně nepoužitelní. Minimálně prvních pár dní to tak asi bude, ale až se z toho trochu oklepete, najednou začnete víc makat. Nikdo vás nebude zdržovat esemeskami.
  1. Absolutně se osamostatníte. Co si budeme povídat, žít s partnerem je v mnoha věcech jednodušší než bez něj. O všechny důležité věci se staráte společně. Když zrovna nemáte čas nakoupit, protějšek se toho ujme. Nyní si budete muset zařizovat všechno sami, což z vás učiní absolutní samostatné jednotky. Možná se vám do toho nebude chtít, ale budete muset!
  1. Budete mít chuť do života. Krátce po rozchodu vypadá celý svět černě. Nebudete mít motivaci bojovat s překážkami, které vám skočí do cesty. Pravděpodobně se budete chtít na všechno vykašlat. Po nějaké době vás to přejde a chuť do života se vrátí. Uvědomíte si, že odchod z nefungujícího vztahu byla záchrana.
  1. Budete schopní zase milovat. Možná si myslíte, že budete spíše citově otupělí, ale nemáte pravdu. Po nějaké době se dáte zase do kupy a znovu po někom zatoužíte. Nebude to ze začátku snadné, ale i po nepovedeném vztahu se dokážete znovu zamilovat.