9 nejšílenějších věcí, které udělali herci pro své role

Pavla Gabrhelíková

Role nejsou jen o tom přeříkat před kamerou nazpaměť naučený scénář. Pokud se chcete vžít do kůže své postavy, musíte někdy dělat psí kusy.

Daniel Day-Lewis nevstával z vozíku

Daniel Day-Lewis strávil skoro celé natáčení filmu Moje levá noha na invalidním vozíku. Ve filmu hrál spisovatele, který měl mozkovou obrnu a mohl hýbat jen levou nohou. Na vozíku byl i mimo plátno, takže si to s ním vyzkoušel i v restauracích a obchodech.  A hlavně se dostával na plac plný kabelů a překážek, což určitě nebylo snadné.

Christian Bale zhubnul

Herec zhubl kvůli filmu The Machinist skoro 30 kilo. “Je to jako opustit svoje tělo,” řekl Christian pro The Guardian. “Bylo to nejzenovější období mého života. Dvě hodiny spánku a desetihodinové, nepřetržité čtení… Neuvěřitelné,” dodal.

Jamie Foxx měl zalepené oči

Když hrál Jamie Foxx ve filmu o slepém klavíristovi Rayi Charlesovi, měl přelepené oči. Navrhl mu to režisér. A vyplatilo se to, protože si autenticitou vysloužil Oscara. Pro The New York Times se nechal slyšet: “Bylo to jako být ve věznění, na jehož konci čeká zlatá soška.”

Ashton Kutcher jedl jenom ovoce

Kvůli filmu o Stevu Jobsovi se stal herec frutariánem. Během natáčení skončil na dva dny v nemocnici. Film si ale vysloužil nominaci na Oscara a Ashton byl neuvěřitelně přesvědčivý.

Leonardo DiCaprio spal ve zvířecí kůži

Film the Revenant byl natáčen ve skutečně drsných podmínkách. Takže žádné luxusní hotely, ale pořádná divočina. Aby si Leo zkusil být, doslova, v kůži Hugha Glasse, spal v drsné, vyčiněné kožešině.

Natalie Portman si zlomila žebro

O jejích tanečních schopnostech ve filmu Černá labuť můžete pochybovat, ale o oddanosti hereckému řemeslu ne. V článku pro Wikipedii konstatovala, že při natáčení málem zemřela. Aby ne. Už tak dost hubená herečka zhubla skoro deset kilo. Ale navíc si při natáčení tanečních scén zlomila žebro. Au.

Robert De Niro přibral skoro třicet kilo

A to jen aby důvěryhodně vystihl mafiánského bose ve vedlejší roli Kmotr II. A třeba kvůli roli taxikáře jezdil v taxíku po New Yorku, kvůli jiné roli se zase naučil hrát na saxofon.

Meryl Streep se učila polsky a německy

Kvůli filmu Sofiina volba studovala herečka dva jazyky. Musela totiž mluvit německy s polským přízvukem. Dřina se jí ale vyplatila, za roli si vysloužila Oscara.

Jared Leto posílal poštou kondomy, anální korálky a mrtvou krysu

Role Jokera ve filmu Suicide Squad začala dělat s hercem divné věci. Aby pronikl do Jokerovy psychopatické povahy, který nerespektuje osobní prostor nebo hranice, rozesílal lidem poštou fakt divné věci, třeba anální korálky a kondomy. Jeho herecká partnerka Margot Robbie si vysloužila mrtvého potkana.