9 nejtrapnějších věcí, které házíte na svůj Facebook a štvete tím ostatní lidi

Eva Vogelová

Facebook dnes vládne světem. Mnozí lidé ho mají vyloženě na to, aby tam sdíleli samé kraviny. Patříte mezi ně?

  1. Dáváte přátelům vědět, že jdete spát

Psát na zeď statusy, že jdete spát, vstáváte nebo si dáváte horkou vanu, je vážně trochu trapné, nemyslíte? Teď vás možná překvapíme, ale všichni lidé, které máte v přátelích, chodí spát také. A představte si – oni dokonce i jedí! To je pro vás nejspíš velký šok, viďte?

  1. Informujete své přátele o blbostech typu: naučil jsem konečně kočku chodit kadit na písek

Jupí. Kočička mi konečně nezašpinila gauč, ale vykakala se do písku. Tak tohle potřebujeme vážně všichni vědět, hned nám to zlepší celý den. Pokud už nevíte, čím byste na sebe na Facebooku upozornili, raději tam nepište nic. Takhle si o vás minimálně polovina vašich přátel bude myslet, že jste fakt magoři.

  1. Lajkujete si vlastní příspěvky

Máte pocit, že váš příspěvek je málo olajkovaný? Z tohoto důvodu si tam prsknete jeden vlastní. Opravdu si myslíte, že tohle vám pomůže? Mýlíte se. Budete buď působit jako narcisové, kteří si prolajkují celou svou zeď, nebo blbečci, kteří si tím zvedají sebevědomí.

  1. Dáváte se do vztahu se stejným pohlavím, i když nejste gay ani lesba

Máte rádi své kamarády natolik, že s nimi musíte trapčit na Facebooku? Hodně lidí má nějakého blízkého přítele, ale nemá potřebu se s ním dávat do vztahu. Příště si to raději rozmyslete, než uděláte takovou volovinu.

  1. Píšete na zeď své osobní problémy

Chápeme, že člověka v životě můžou potkat velké problémy. Na světě snad neexistuje jedinec, který by žádné potíže neměl. Opravdu si ale myslíte, že je pro vás přínosné to ventilovat na Facebooku? Přečte si je pár desítek lidí. Jedni vás možná budou litovat, ale druzí si o vás nejspíš řeknou, že jste troubové.

  1. Studujete školu života

Myslíte si, že je strašně in si do kolonky studia napsat, že studujete školu života? Vypovídá to o vás, že jste nechtěli studovat nebo že na to jednoduše nemáte.

  1. Házíte na zeď miliony selfíček

Nemáte přes den nic jiného na práci, než se neustále ksichtit do mobilu a fotit se. Myslíte si, že jsou z vás přátelé na Facebooku nadšení, když každý den měníte svůj profilový obrázek? Ten je navíc stejný jako ten předchozí. Pokračujte v tom a za chvíli vám ubude na sociální síti spousta přátel.

  1. Spamujete své okolí každou zvládnutou zkouškou na vejšce

Studovat na vejšce je občas záhul. Všichni, kteří tam někdy chodili nebo chodí, to moc dobře vědí. Za celé studium každého čeká několik desítek zkoušek a vy se o každé z nich musíte podělit? Vážně trapné!

  1. Pocházíte třeba z Ománu nebo Somálska

Nezdá se vám trochu trapné na Facebooku psát informaci o tom, že pocházíte třeba z Ománu, ačkoliv je to jen výmysl? Takhle to vypadá, že jste člověk, který si touží zvýšit sebevědomí. Proč byste si jinak vymýšleli místo, ke kterému jste si v životě ani nečuchli? Příště nás ostatní těchto blbostí raději ušetřete. Děkujeme!