9 nepříjemností, se kterými se musíte smířit během dlouhodobého vztahu

Redakce

Dlouhodobý vztah rozhodně není procházka růžovým sadem. Partneři ho musí vzájemně budovat a také kvůli němu snášet různé nepříjemnosti. Prozradíme vám, o jaké se jedná, abyste se na ně mohli připravit už předem.

  1. Fungující vztah nestojí jen na lásce

Chodit s někým roky není žádný med. Musíte jít trnitou cestou plnou kompromisů. To, že se milujete, ještě neznamená, že to spolu vydržíte. Musíte se naučit žít spolu a respektovat navzájem své chyby a špatné zlozvyky. To vůbec není jednoduché, ale mnohdy je to důležitější než samotná láska.

  1. Fyzická přitažlivost klesá

Myslíte si, že na sebe budete mít velkou chuť i po letech vztahu? Omyl! Fyzická přitažlivost se snižuje a s ní i frekvence sexu. Čím déle jste s někým ve vztahu, tím budete mít menší potřebu s ním dovádět v posteli. Navíc po dlouhé době už nebudete vědět, co nového zkoušet a jak okořenit váš sexuální život.

  1. Zničená důvěra se těžko obnovuje

Pokud jeden z páru udělá něco, kvůli čemu mu ten druhý přestane důvěřovat, nikdy se to nespraví. Důvěra je jedna z věcí, na kterých vztah stojí. Pokud se rozpadne, těžko se slepuje. Například když partnera jednou podvedete a on vám to odpustí, nikdy už vám nebude absolutně věřit. Navždy už bude mít v hlavě myšlenku, že to můžete udělat znovu. Takových chyb se raději vyvarujte. Změní to váš vztah navždycky.

  1. City ochladnou

Lidé nejsou nekonečné studny lásky a něhy. Dřív nebo později přijde na jednoho z páru období, kdy jeho city ochladnou. Nebude mít už potřebu dávat svému partnerovi tolik lásky a něhy. Toto období je možné překonat, ale důležité je se na to připravit.

  1. Z dlouhodobého vztahu se stává rutina

Pokud spolu dva lidi chodí velmi dlouho, velice dobře se znají. Mnohdy už na sobě nemají co poznávat. Nezažívají spolu nic nového. Z těchto důvodů se vztah stává poměrně nudným stereotypem. Této fázi lze předejít nebo se z ní dostat usilovným budováním vztahu, ale stejně si každý tou rutinou projde.

  1. Vlastnosti, které člověk na začátku vztahu na svém protějšku miluje, se mu můžou začít protivit

Každý člověk má nějaké vlastnosti a návyky. Na začátku vztahu vám mohou přijít roztomilé a s radostí je své lásce tolerujete. Postupně se vám však mohou začít protivit a nebudete mít chuť je snášet. S tím nic nenaděláte, protože člověka nezměníte. Budete to muset zkousnout a přežít.

  1. Některé věci raději odkýváte, než abyste se pustili dobrovolně do hádky

Partneři v dlouhodobém vztahu často musejí ustupovat v různých věcech. Jednoduše se podřídí. Mnohdy je to jednodušší, než se pustit do divoké hádky, která člověku pocuchá nervy.  

  1. Dlouhodobý vztah bolí

Připravte se na to, že v dlouhodobém vztahu budete občas trpět. Neshody názorů a hádky dokáží způsobit velkou bolest. Obrňte si nervy. Pokud se máte rádi, stojí za to takové nepříjemnosti snášet. Žádný dlouhodobý vztah se totiž neobejde bez hádek a útrap.

  1. Několikrát se vás zmocní myšlenka na útěk ze vztahu

Čas od času se vám během dlouhodobého vztahu objevují myšlenky na rozchod. Budete se cítit svázáni a omezováni. Budete si přát vztah ukončit. To není nic neobvyklého, ale nakonec i tyhle pocity se dají zvládnout. Stačí si uvědomit, kolik toho pro vás protějšek znamená, a také to, že rozchod by byl pro vás mnohem horší než občasný pocit svázanosti.

Pomozte této 93leté nevěstě vybrat svatební šaty! Ano, vdává se!

Galerie: Krásné fotky ze svateb homosexuálů