9 novoročních předsevzetí pro holky, které chtějí mít rády samy sebe

Eva Vogelová

Nový rok se blíží a s nimi i nové plány do budoucna. Chtěly byste být příští rok silné, vyrovnané a své? V tom případě vám poradíme, jaká předsevzetí byste si měly dát.

  • Naučím se milovat své tělo, ať je jakékoliv

Možná máte pocit, že jste ošklivá, ale mít se ráda je velmi důležité. Jiné tělo už mít nebudete. Najděte na něm přednosti, vyzdvihněte je a hned budete mít vyšší sebevědomí.

  • Opustím každého, kdo mě nemá rád

V životě člověka je většinou spousta lidí. Měly byste umět rozlišit ty, kteří vás mají rádi, od těch, kteří ne. Pokud se kamarádíte nebo dokonce setrváváte ve vztahu s někým, kdo to s vámi nemyslí vážně, opusťte ho. Lehko se to řekne a těžko udělá, ale nic jiného vám nezbývá. Bude to tak pro vás lepší.

  • Budu mít se sebou trpělivost

Není pochyb o tom, že příští rok uděláte zase nějakou chybu. S tím se smiřte. Důležité je, abyste se sebou měly trpělivost. Když vám hned něco nepůjde na první pokusy, neházejte hned flintu do žita. Jednou to vyjde, stačí jen chtít a neztrácet trpělivost.

  • Kašlu na to, co si o mně ostatní myslí

Ohlížet se na názory ostatních člověka většinou jen zpomaluje. Pokud byste to tak praktikovaly ve všem, pravděpodobně nikdy nedokážete projevit svoji osobnost, protože budete svázaní ostatními. Takhle to vážně nejde dělat do nekonečna. Přestaňte s tím a pocítíte velkou úlevu.

  • Opustím minulost a soustředím se na přítomnost

Nemyslete na to, co jste provedly v minulosti, ať už jde o cokoliv. Nevracejte se do ní myšlenkami, k ničemu vám to už není. Měly byste myslet na vytváření přítomnosti, kterou právě teď ještě ovlivnit můžete. S chutí do toho.

  • Nebudu ve vztahu s klukem jen proto, abych nebyla sama

Víte, že váš vztah nefunguje, ale zároveň se bojíte být jen samy se sebou? Překonejte se. Žít s někým, koho nemilujete, je utrpení. Samy tím sobě bráníte, abyste svoji duši otevřely tomu pravému, který na vás někde čeká. Nový rok je ideálním dnem pro rozpad dlouhodobě nefunkčního vztahu.

  • Nebudu se podceňovat

Podceňovat se a shazovat je to nejhorší, co pro sebe můžete udělat. Všechno nejspíš nezvládáte tak, jak byste samy chtěly, ale to není nic neobvyklého. Když o sobě budete pochybovat, všechno tím jen zhoršíte. Veškeré sebevědomí, které jste nedávno nabyly, uteče a zahrabe se hluboko pod zem. Pokud si nebudete věřit, všechno vám půjde mnohem hůře.

  • Nebudu líná

Lenost často člověku kazí jeho plány a cíle. Pokud něčeho chcete dosáhnout, nesmíte být líné. Neodkládejte věci na později. Jediné, co tím získáte, je zbytečný stres. Příští rok zlepšete svoji disciplínu. Díky tomu stihnete ve svém životě udělat mnohem více věcí.

  • Nebudu zadržovat emoce

V některých obdobích ženy hormony hrají všemi barvami. Pokud jste ten případ, nezadržujte své emoce. Budete se cítit mnohem lépe. Tak dlouho v sobě budete dusit silné emoce, až nakonec vybuchnou. Mnohem lepší je pocity vypouštět po dávkách. Nestyďte se za to, že se vám chce zrovna brečet. Není to projev slabosti, ale naopak síly. Ne každý to totiž dokáže.