9 psích plemen, která nesnášejí vodu

Pavla Gabrhelíková

Jestli doma máte třeba jen křížence některého z nich, nedivte se, že mu vyraší vyrážka pokaždé, když jedete k vodě.

  1. Mops. Toto plemeno má spoustu problémů a k těm patří i zkrácená nosní přepážka. Těžko dýchají i vzduch, natož pak vodu! Při plavání jsou tak vystresovaní, že je klidně může trefit šlak.
  2. Francouzský buldoček. Opět krátký čumák = nenávist k vodě. Navíc má v poměru k tělu dost velkou hlavu a převažoval by se čumákem na dno. Pokud ho k vodě i přesto chcete vzít, dejte mu psí záchranou vestu.
  3. Jezevčík. Dlouhé tělo, krátké nožičky, to nejsou zrovna předpoklady velkých milovníků vody. Netvrdíme, že se plavat nenaučí. Jen to pro ně pravděpodobně bude větší problém.
  4. Greyhound. Trochu nečekané u tak dobře stvěného psa. Vzduchem letí jako střela, nicméně jeho genetické vybavení ho pro pobyt ve vodě příliš nepředurčuje.
  5. Čínský naháč. Tady je problém především s jejich tělesnou teplotou. Ta je nízká i na souši, natož pak ve vodě!
  6. Shih-Tzu. Většinou oplývají dlouhou srstí a to je asi tak bezpečné a příjemné, jak byste byli Yetti zapletený v řasách. Takže kdo by se jim divil…
  7. Baset. Kvůli dlouhému tělu má problém udržet zadek ve stejné rovině s hlavou. Jeho krátké nožičky navíc nejsou z nejsilnějších.
  8. Maltézáček. Není to tak úplně sportovec, proto mu rychlé dýchání ve vodě může přivodit smrt.
  9. Dobrman. Má velký hrudník a neohrbané nohy. Proto se nedokáže vyvážit a dosáhnout vodorovné polohy těla.