9 rad, jak být během předvánočního období úplně v pohodě

Eva Vogelová

Předvánoční období pro někoho může znamenat velký stres. Kromě toho, že musí sehnat dárky, se v práci a ve škole zrychluje tempo. Máte to podobně i vy? Poradíme vám, jak se před Vánocemi hodit do klidu.

  1. Nechoďte do velkých nákupních center

Před Vánocemi najdete v obchodních centrech spoustu nervózních lidí. Namísto úsměvů tam uvidíte spoustu naštvaných tváří. Budete se mezi nimi muset probojovávat, protože jich tam bude mraky. K tomu ještě budete muset čekat u pokladen větší řady než obvykle. To člověku dokáže zkazit náladu. Rozmyslete si to a na nákupní centra se vykašlete. Pokud to jde, nakupujte v malých obchodech či večerkách, které máte poblíž bytu či domu.

  1. Pokud můžete, na chvíli někam zmizte

Chcete, aby se vás stresující shon před Vánoci nedotkl? Vyrazte si někam na výlet, třeba na wellness pobyt, delší lyžovačku nebo do zahraničí. Vyhněte se však obloukem velkým městům, protože tam to bude všechno stejně vánoční jako u nás.

  1. Kupte vánoční dárek i sobě

Myslíte si, že jsou Vánoce jen o tom, že nadělujete dárky svým blízkým? Omyl! Kupte si nějaký i sami pro sebe. Buďte trochu sobečtí a dopřejte si radost. Žijete jenom jednou.

  1. Nakupujte dárky zásadně na internetu

Nechcete chodit do nákupních center, ale potřebujete nakoupit dárky? Na tom není nic těžkého, protože máme internet. Stačí několikrát kliknout a všechny věci vám za pár dní dovezou až do baráku.

  1. Neomezujte se v jídle

Snažíte se držet dietu, protože se bojíte, že o vánočních svátkách přiberete? Kašlete na to. Dejte si, na co máte chuť. Omezování v jídle rozhodně nesvědčí psychice. Ta je pro vás před Vánoci nejdůležitější. Ošklivé počasí, zima, bahno a ještě k tomu shánění dárků, dohánění práce a učení, to je děs. A do toho byste ještě chtěli držet dietu? Ani náhodou. No a co, že budete mít na začátku příštího roku trochu větší břicho. Do léta to zase shodíte.

  1. Nechoďte se dívat na vánoční trhy

Vánoční trhy se hemží nedočkavými lidmi, kteří se vás budou snažit předběhnout v řadě na obyčejný vánoční punč. Bylo by to vlastně krásné si na něj zajít, ale to by tam všude nesměl být bezohledný dav lidí. Pokud si nechcete zkazit zbytek dne, raději dělejte něco jiného.

  1. Když můžete, zalezte do postele a pusťte si horor

V zimě je nejlepší se zachumlat do zahřáté peřiny a koukat se na film. Měl by to být kvalitní horor, který vás vtáhne do děje. Budete se bát, ucítíte trochu adrenalinu a na všechno okolo zapomenete. A to je v předvánočním období velká výhra.

  1. Jděte se s kamarády opít

Není nad to jít s přáteli na party a tam se opít. Rozproudíte v sobě krev a zapomenete na starosti. Nabije vás to. Pobavíte se a zatancujete si s kamarády. Co víc si přát v tomhle hektickém období?

  1. Milujte se a množte se

Nejlépe se v předvánočním období budete cítit, když nezanedbáte divoký sex. Uvolníte se, užijete si a hlavně budete zase na chvíli v pohodě.