9 tipů, jak si užít léto naplno

Redakce

Léto je tu a vy jste se na něj celý rok těšili. Máme pro vás několik tipů, jak v létě nestrádat, ale naopak si ho užít plnými doušky.

  1. Zpomalte tempo

Pokud to jde, povolte trochu uzdu v práci. Stres a spěch do léta nepatří. Užít si léto můžete jedině tak, že budete v klidu. Vykašlete se na velké vypětí a dávejte si pauzy. Sedněte si alespoň na chvíli ven a nechte na své tělo působit sluneční paprsky. Klidně si i zdřímněte.

  1. Vypněte si alespoň na jeden den mobilní telefon

Doba je rychlá hlavně díky komunikaci před mobil. Pokud si ho vypnete, čas kolem vás se najednou zpomalí. Odpočinete si a uvidíte, že vám bez něj bude vlastně fajn.

  1. Nacpěte se sladkostmi

Sladkosti nás dělají šťastnějšími. Léto by bez čokolád bylo smutné. Na dietu do plavek už je stejně pozdě. Pokud jste nezhubli doteď, tak už se vám to do konce léta nepodaří. Vykašlete se na dietu a užívejte si léto plnými doušky se sladkostmi.

  1. Choďte bosky

Ať jste kdekoli, nebojte se vyzout boty. V letních vedrech se budete cítit pohodlněji a nebudou se vám potit nohy. Vaše chodidla vám budou vděčná za to, že jim necháte trochu svobody. Chůze bosky po křivém terénu dokonce působí jako uvolňující terapie, kterou můžete mít zadarmo. Klasickou masáží chodidel však také nemusíte pohrdat. Uvolní se vám díky tomu celé tělo.

  1. Čtěte knížku

Celý rok uvažujete o tom, že si přečtete nějakou knihu, ale stále jste to odsouvali? Tak nyní je na to skvělý čas. Najděte si venku pohodlné a klidné místečko, nejlépe na louce nebo v parku. Choďte tam odpočívat s knížkou, která vás bude bavit.

  1. Udělejte si s přáteli piknik

Dohodněte se s přáteli, nakupte nebo navařte dobré jídlo a vydejte se někam do přírody. Není nad skvělou chvilku strávenou se svými nejbližšími a s plným žaludkem. Budete se cítit spokojeni a uvolněni. Co víc si v dnešní době můžete přát?

  1. Půjčte si loď

Nebaví vás se v létě klasicky válet u hotelu a na pláži? Sežeňte několik lidí a pronajměte si na pár dní loď. Nemusí to být ani v zahraničí. Užít si to můžete třeba i u nás na Lipně. Uspořádejte párty na vodě a dobře se bavte.

  1. Spěte

Vyspat se dorůžova je důležité, obzvláště když vedra tolik vyčerpávají. Dopřejte si ho i na úkor toho, že některé naplánované věci nestihnete. Divili byste se, ale dostatek spánku je mnohem důležitější v létě než v zimě. Teplo totiž vyčerpává mnohem více než zima.

  1. Vyházejte ze skříní zbytečné věci

Odlehčete svým skříním, které přetékají starými věcmi. Většinu z nich nepochybně už dávno nepoužíváte. Přeberte je. Některé můžete darovat do dětských domovů nebo na charitu. Nejen, že bude mít více prostoru ve své skříni, ale ještě budete mít ze sebe dobrý pocit, že jste někomu svými věcmi pomohli.

  1. Zahrajte si hru

Zapomeňte na to, že vám dospělost dýchá na záda, a vraťte se zpátky do dětských let. Zablbněte si se svými přáteli. Skákejte přes švihadlo nebo přes gumu. Oprašte staré deskové hry a šup s nimi ven. Přejeme hezkou zábavu.

Ještě, že už vyšly z módy! Mrkejte na bláznivé a doslova vražedné podprsenky Torpédo

Michaela hejtuje: Typy holek, které jsou na pěst

Témata: