9 věcí, které se stanou, když se přestanete trápit minulostí

Paga

Postoj lidí k minulosti je zvláštní. Nemůžeme na ní nic změnit, ale taky nás nepřestává pronásledovat. Co se stane, když ji necháme definitivně za sebou?

  1. Najdete pravé štěstí. To totiž nevychází z věcí ani lidí, kterými se obklopujete. Musí jít přímo z vás. Nakupováním nebo hledáním dokonalé společnosti jen uměle vyplňujete prázdno. Taky pro vás pak bude těžší natáhnout si do života někoho, kdo se vaše štěstí pokusí ohrozit.
  2. Minulost budete brát jako zkušenost. Všichni jsme v minulosti udělali něco, na co nejsme zrovna hrdí. Některé lekce byly těžké, některé nám uškodily, každopádně z nás udělaly to, čím jsme dnes. Pokud si to budete neustále vyčítat, budete si jen zbytečně ubližovat. Jakmile ale berete všechny ty chyby jako zkušenost, osvobodíte se od hněvu a budete volní.
  3. Budete mít prostor pro nové myšlenky. Když přestanete přemýšlet, jak změnit to, co už se stalo, najednou vám v hlavě zbude spousta volného místa. Začnete mít lepší nápady, budete pozitivnější a všimnete si všech těch krás, které vás obklopují.
  4. Získáte velkou vnitřní sílu. Ne vždy je vše zalité sluncem. V životě nastávají okamžiky, kdy se musíme poprat sami se sebou i s celým světem. Tyto okamžiky by nás nakonec měli zanechat silnější. Pokud budete mít čistou mysl, budete to tak velmi rychle brát a nebudete se s ničím příliš dlouho trápit.
  5. Odpustíte. Všechny křivdy a zrady od lidí, kterým jste věřili, se změní jen na cenné lekce a vy jim konečně budete moct odpustit. Naši nepřátelé nás totiž často naučí nejvíc. Nemusíte se s nimi vídat, ale vnitřně budete smíření s tím, že na tom, co se stalo, už nic nezměníte, ale můžete si z toho alespoň něco vzít.
  6. Najdete odvahu jít dál. Ať se bude dít cokoliv, vy budete mít sílu pokračovat v tom, co jste začali. Nikdo vás o ni nebude moct připravit. Postavit se vám do cesty bude pro ostatní těžší a těžší.
  7. Dojde vám, že vaše minulost nedefinuje to, kým jste. Někdy je s cejchem na čele těžké začínat znova. Většina lidí se začne považovat za to, za co je považují ostatní. Je to totiž jednodušší než jít dál a být tím, kým chceme. Nedělejte tu chybu. Každý nový den je naděje na nový začátek.
  8. Změníte pohled na mnoho věcí. Když se zbavíte negativních myšlenek, dozvíte se spoustu nových věcí. Začnete potkávat nové lidi, objevíte nová místa a budete zvědaví na celý svět. Ale nejenom to. I na sebe se budete dívat jinak.
  9. Zamilujete se do sebe. Budete se mít rádi za to, kdo jste. Už si nemáte co vyčítat. Už se na sebe ani ostatní nemusíte zlobit. Stane se z vás nový člověk, kterého budete mít fakt rádi.