8 věcí, za které se na ostatní často zlobíte, ale neměli byste…

Pavla Gabrhelíková

Zlobit se vyžaduje velké množství energie. Jsou ale věci, které za takovou emoci vůbec nestojí a měli byste je přejít bez mrknutí oka...

  1. Když jste to vždycky vy, kdo musí napsat jako první. Někdy se ptáte sami sebe: Ozvali by se mi vůbec, kdybych jim nenapsal? Je dost možné, že ne. Ale některá přátelství nepotřebují dennodenně oprašovat. Obzvlášť, pokud trvají už celá staletí. Možná stačí, když se uvidíte jednou za půl roku. A možná taky ne. Každopádně ze sebe nenechte dělat blbce.
  2. Když jsou vaši kamarádi neustále zaneprázdnění. Nic si z toho nedělejte, taková je prostě doba. Nicméně opravdoví kamarádi si ten čas přece jenom najdou. Možná ne hned, možná ne za týden, ale najdou.
  3. Když vás kamarádi vtahují do dramat na sociálních sítích. Tohle dělají jenom slaboši, proto zůstaňte stát opodál a nijak do toho nezasahujte – jenom se se všemi zbytečně rozhádáte.
  4. Když vaši přátelé podvádějí svoje partnery. Je to hrozné, nechutné a co hůř – vy to musíte neustále poslouchat. A co teprve, až to praskne. Pokud na to nemáte, omezte na nějaký čas kontakt. Pokud se přátel jen tak nevzdáte, zkuste se tím nenechat zlomit. A soustřeďte se raději na vlastní vztah.
  5. Když vás prudí máma. Pořád si na vás stěžuje: Chodíte ven moc, chodíte ven málo, nestíháte školu, máte v pokoji bordel… Buďte v klidu – tohle dělají všechny mámy.
  6. Když je Facebook zahlcený nějakou blbostí. Čas od času jsou in stupidní výzvy, volby nebo hudební videoklip. Nejdřív je to legrace, po čase vám to ale začne lézt krkem. Pokud to někteří z vašich přátel mají jinak, prostě je na chvíli přestaňte sledovat a doufejte, že je to pustí.
  7. Když je na vás obsluha protivná. Jsou to lidé, kteří nenávidí svůj život, svou práci a samozřejmě i vás. Nechte to být. Usmějte se a jděte dál.
  8. Když je všechno na nic. Jednou jste dole, jednou nahoře. O tom je život. Možná máte blbý den, potkali jste blbce nebo máte špatnou karmu. Starejte se o sebe a neřešte to. Ono to zas bude lepší, slibujeme.