9 znamení, že váš vztah ještě stojí za to zachránit

Pavla Gabrhelíková

Když jste v dlouhodobém vztahu, nastanou okamžiky, při kterých se sami sebe ptáte: "Nemám na víc?" Život je moc krátký na to, abyste byli s někým, kdo pro vás není dokonalý, to je pravda. Jenomže tam venku to není žádné moře plné ryb, věřte nám. Kdy tedy stojí za to zůstat?

  1. Uvědomujete si, že ne vždycky jste dokonalý partner. Zkuste si všímat svých reakcí na to, co vaše polovička dělá. Pokud na všechno, co partner udělá, nadáváte, kritizujete to nebo ho neustále z něčeho obviňujete, je něco špatně. Ale pokud nakonec zhodnotíte, že to vlastně neděláte právem, je něco špatně s vámi. 
  2. Maličkosti vám připomínají, jak ho / ji milujete. Milujete tu sladkou vůni jejího krku? Zbožňujete, když vás objeme? Zaměřte se na pár jednotlivostí, bez nichž by váš muž nebo žena prostě nebyli oni, a co by vám bez nich stoprocentně chybělo. A tyto maličkosti si začněte vychutnávat. 
  3. Byli jste nevěrní, ale ne proto, že byste se chtěli rozejít. Podle odborníků není nevěra konec vztahu nebo manželství. Je to většinou jen vyústění nějakého problému. Pokud spolu partneři tento problém vyřeší a jeden druhému dokáže odpustit, může být jejich vztah ještě lepší než předtím. 
  4. Oba víte, že rodina je na první místě. Nejsilnějšími okamžiky jsou ty, kdy jdeme všichni společně na zmrzlinu nebo máme hezký den v přírodě. Pokud už navíc máte děti, platí to dvojnásob. Tím, že se rozcházíte, vlastně ničíte celý váš rodinný svazek. Ale když oba víte, že je to vlastně to nejcennější, co máte, musíte to být taky schopni urovnat. 
  5. Děláte si na sebe čas. Pokud si dáváte „rande“, aniž byste to museli dlouze plánovat a je pro vás prostě přirozené udělat si čas jenom pro sebe i přes všechno to hektické, co náš život čas od času činí nesnesitelným, jste pro sebe stvoření. 
  6. Stále cítíte, že se protějšku můžete s čímkoliv svěřit. I když se hádáte jako psi, stejně by to byla vaše drahá polovička, komu byste zavolali jako první, kdyby se vám něco povedlo nebo jste naopak něco zvorali. Takže není o čem. 
  7. Považujete se za tým. Páry, které si myslí, že jsou tým, spolu zůstanou mnohem častěji, než ty, které se mají v páru za jednotlivce. Když si dvě soběstačné osoby uvědomí, že mají společnou identitu skrývající se pod slovíčkem „my“, dokážou na svém vztahu dost zapracovat.  
  8. Chcete spolu mít stále sex. Ne vždycky je energie nebo čas, ale pokud chcete se svým partnerem spát i přes všechny negativní faktory deroucí se vám do vztahu, je poznat, že jste hluboce propojení.  Váš vztah není povrchní a postavený na nesmyslech. Gratulujeme. 
  9. Převažují pozitivní vzpomínky. Pamatujete na tu úžasnou sangrii ve Španělsku? Nebo jak jste se ztratili v lese a pak se tomu smáli? Pokud ve vašich vzpomínkách dominují ty hezké chvilky, představte si, kolik byste jich ještě nastřádali. Je to jeden z mnoha důkazů, že jste milovaní. A je snad něco lepšího?