9 způsobů, jak se v zimě společně se psem zbavit přebytečných kil

Pavla Gabrhelíková

Ať už jste otesánek vy, nebo váš pes, na pohyb nesmíte zapomínat ani v zimě. Abyste se už neměli na co vymlouvat, přinášíme vám skvělé tipy na společné zimní aktivity.

  1. Proměňte procházkovou trasu v překážkovou dráhu. Kličkujte, skákejte, podlézejte… Kreativitě se meze nekladou! Pes se zabaví, nebude mu zima, nebude mít čas všímat si okolních psů a bude unavený nejenom fyziky, ale i psychicky.
  2. Ať sníh pracuje pro vás. Vydejte se se psem sáňkovat, na běžky nebo na horskou túru! Obzvlášť pokud máte štěně a napadne sníh, je ideální čas naučit ho, že ve stopě se neběhá a při sáňkování vám nemá viset na nohavici.
  3. Schody. Pokud jsou namrzlé, nedoporučujeme, ale pokud ne, popadněte vodítko a dejte si se psem 15min chůze ze schodů a do schodů. Ale pozor, pokud máte psa plemene proslulého problémy s klouby, raději se po schodech procházejte sami.
  4. Posilujte. Naučte svého psa procházet pod vašimi zvednutými nohami. Pro vás je to účinný cvik, který můžete dělat i doma v obýváku, pro něj zábava a pro přátele téměř cirkusácký kousek! Poznámka: Čím větší pes, tím větší svaly!
  5. Jste jak doga? No tak jóga! Ta má totiž neopomenutelné účinky i na kardiovaskulární systém. Inspirujte se svým psem a zkuste, stejně jako on, žít v přítomném okamžiku. Jóga vám prý taky pomůže navázat se svým miláčkem hluboký duševní vztah.
  6. Krytý bazén. U nás asi kryté bazény pro psy a jejich pány nejsou. Ale určitě máte zazobané přátele! Přátele, kteří vědí, že váš pejsek je čistý a nebojí se ho pustit k sobě do vody.
  7. Běžecky pás. Nejenom pro vás, ale hlavně pro vašeho psa! Zejména pro plemena, která mají tolik energie, že je ani aktivní páníčci neunaví. Klidně si dejte pásy vedle sebe a trénink může začít.
  8. Na schovávanou. Ne s vámi, ale s jídlem. Naučte svého psa na povel hledat. Začněte tím, že do trávy rozsypete piškoty, a zatímco čmuchá a žere, vy ho povzbuzujte a opakujte u toho slovo „hledej“. Pak totéž aplikujte doma. Poschovávejte po celém bytě nebo domě pamlsky a zavelte: Hledej!
  9. Zdraví na prvním místě. Nepřehánějte to s délkou pobytu venku, obzvlášť máte-li krátkosrstého psa. Dávejte taky pozor na chodníky zasypané solí a zvažte koupi zatepleného oblečku, zejména pro starší psy. Sportu zdar!