A Banquet končí. Odehrají poslední dva festivaly

Redakce

Pražská indierocková kapela A Banquet včera oznámila, že po pěti letech končí se společným hraním.  Důvodem je odlišný pohled jednotlivých členů na budoucnost kapely. Poslední dva koncerty odehraje 1. srpna na Sázavafestu a 2. srpna na festivalu Natruc v Kolíně.

„Měli jsme rozdílné představy o tom, co by se s kapelou mělo dít dál. Zažili jsme toho společně opravdu hodně a nebylo jednoduché říct si, že nebudeme s A Banquet pokračovat,“ říká k rozpadu skupiny zpěvák a kytarista Matěj Káninský. „Kapela pro nás tři od začátku představovala všechno a je nejspíš dobře, že v momentě, kdy byla tahle idea narušená, rozhodli jsme se to ukončit,“ dodává bubeník Richard Spilka.

A Banquet: Zruinovali jsme kreditky a odjeli natáčet do Chicaga
Poslechněte si A Banquet v Youradiu

„Těch téměř pět let si teď zpětně vybavuju jako nějakej bláznivej film. Road movie, kterou člověk viděl jako malej. Scény převážně na cestách. Některý si pamatuju víc, některý míň. Nikdy nezapomenu na nekonečný debaty v dodávce: o hudbě, holkách, plánování budoucnosti, o faradayově kleci nebo: ‚Matěji, běž se zeptat na cestu.‘ ‚Ne, teď seš na řadě ty,“ vzpomíná Richard.

A Banquet: Chytří kluci na výletě ve světě Joy Division

Richardem s basákem Michaelem Váchou představili už na jaře svůj nový hudební projekt Rituály, ze kterého by se postupně měla vyvinout plnohodnotná kapela. „Pro Rituály jsme se rozhodli textovat v češtině. Doufám, že nás naši fanoušci budou sledovat dál.“ říká ke vzniku nového projektu Vácha. Další hudební plány má i zpěvák A Banquet Matěj, který se chystá odjet na čas do zahraničí.

A Banquet si jako předkapelu pro své pražské koncerty vybrali například Imagine Dragons nebo Hadouken!. Debutovou desku Breath nahrávali z části v Chicagu pod dohledem Steva Albiniho. Pod všemi oficiálními nahrávkami kapely je podepsán producent Boris Carloff, se kterým kapela spolupracovala od úplných začátků. (red)