A pak, že akčňáky nejsou pro holky: 10 drsných ženských hrdinek, které budete obdivovat

Redakce

Znáte ten stokrát omílaný vtip, ve kterém jdou holka a kluk do kina, on chce na něco akčního, ona zase na romantiku, a tak se kvůli tomu hádají? No, to už dávno neplatí. Moderní akčňáky, fantasy a sci-fi filmy jsou silnými ženskými hrdinkami přímo nacpány a ani zdaleka se nejdená o bezduché prsatice v upnutých kostýmech...

 • Imperátorka Furiosa
  Mechanička, morální idol a upřímně, neoficiální hlavní hrdinka trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. Fanoušky okouzlila natolik, že se chvíli mluvilo i o tom, že dostane vlastní film. Furiosa v postapokalyptickém snímku unese konkubíny krutého diktátora Joea, aby je odvezla do lepšího světa. Kdžy zjistí, že ten neexistuje, rozhodne se vrátit zpátky, Joea zabije, svhrne patriarchát a spolu s dívkami se ujme velení.
 • Beatrix Kiddo aka Nevěsta
  Ultimátní Tarantinova hrdinka. Kill Bill se silnými ženskými postavami jen hemží, ale Beatrix je prostě nejlepší. Jde si tvrdě za svou pomstou a neustane až do hořkého konce. Kultovní režisér teď chystá třetí díl a my se nemůžeme dočkat, kam se osud bojovnice ve žlutém posune.
 • Nataša Romanovová
  Známá jako Černá vdova. Členka Avengers, která sice nemá superschopnosti, je to ale elitně vycvičená zabijačka. Je loajální a čestná, svádí ale vnitřní boj sama se sebou a se svou ženskou stránkou. To jí nicméně nebrání v tom být maximální profesionálka. V marvelovských filmech ji hraje Scarlett Johansson, která jí navíc dodává šarm sebevědomé ženy. Milujeme ji.
 • Wonder Woman
  Klasická komiksová hrdinka se letos konečně dočká pořádného a vlastního blockbusteru. Amazonka Diana známá jako Wonder Woman je bojovnice každým coulem. Od té doby, co ji hraje izraelská herečka s českými kořeny Gal Gadot, ji prostě musíme obdivovat. Gadot má vojenský výcvik, vystudovala práva a ještě je zapálenou feministkou.
 • Katniss Everdeen
  Jako idol pro dospívající dívky je Katniss naprosto ideální. Aby zachránila sestru (která je mimochodem také zajímavá), jde do arény smrti a postupně to dopracuje až na vůdkyni revoluce. Není ale bezchybná, naopak, je plná pochybností a neustále balancuje mezi povinností a přesvědčením a touhou všechno to zabalit a jít domů, kterou by měla každá holka na jejím místě.
 • Jen
  Čínský velkofilm Tygr a drak je z trochu jiného ranku, ale proč ne? Jen (Zhang Ziyi) je na první pohled slušně vychovanou dcerou politika, ve skutečnosti je ale trénovanou bojovnicí, které život komplikují konvence i zakázaná láska. To zní jako klišé, nakonec ale tahle krasotinka pochopí, co je to, na čem opravdu záleží, a zcela vyrovnaně za to podstoupí oběť nejvyšší.
 • Mindy Macready
  Zvaná též Hit-Girl, dětská superhrdinka z komiksové parodie Kick-Ass. V prvním díle ji nelze nezbožňovat, v tom druhém s ní začne mlátit puberta a upřímně, je to trochu otravné, ale i to k tomu patří. Místo na našem seznamu si i tak určitě zaslouží!
 • Sněhurka
  V posledních letech filmové tvůrce začalo bavit dělat akční hrané verze klasických pohádek, ve filmu Sněhurka a lovec se scenáristi ale hodně urvali ze řetězu. Z princezny Sněhurky, která jinak jen vaří, peče, uklízí, pak se otráví a čeká na záchranu, tu udělali vojevůdkyni, která si trůn zpátky od zlé královny pocitvě vybojuje. Nemohl ji hrát nikdo lepší než Kristen Stewart.
 • Hanna
  Akční špionážní thriller Hanna se jako film moc nepovedl – lépe řečeno, buď se vám na první dobrou zalíbí, anebo naopak. Hlavní hrdinka Hanna, otcem v divočině vytrénovaná jako nemilosrdný zabiják, je ale bombová!
 • Jyn Erso
  Padmé Amidala, princezna Leia, Rey… Všechny ženské hrdinky světa Star Wars mají něco do sebe, všechny jsou statečné a emancipované. Ale Jyn Erso z Rogue One, to je, panečku, ženská! Z nihilistického psance se stala rebelka a bojovnice za svobodu, která věděla, že na zásadní misi zřejmě položí život, ale přesto do toho šla a dala naději celé galaxii.

Holky vpřed! 5 ženských režisérek, které byste rozhodně měli znát

10 female power songů, které vám okamžitě dodají sebevědomí

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit