ABBA by se zase mohla dát dohromady, připustila Agnetha

Redakce

Švédská popová skupina ABBA by se opět mohla v původní sestavě sejít na pódiu a zazpívat. V rozhovoru s německým listem Die Welt to prohlásila Agnetha Fältskog, která doposud platila za rozhodného odpůrce oživení kapely. Skupinu ABBA vedle Agnethy tvořili ještě Björn Ulvaeus, Benny Andersoon, a Anni-Fridse Lyngstad.

Poslechněte si ABBA v Youradiu

"V dubnu 2014 to bude 40 let, co jsme s písní Waterloo vyhráli v Brightonu Eurovizi. Máme plány něco u příležitosti tohoto jubilea učinit. Ještě ale nevím, co z toho vzejde," řekla Agnetha, která letos vydala sólovou desku A.  

Agnetha již dříve prohlásila, že v budoucnu společné vystoupení skupiny v rámci nějakého bohulibého projektu nevylučuje. Zdůraznila však, že to bude pouze jednorázová akce. To potvrdila i v nynějším rozhovoru s listem Die Welt.

Skupina se rozpadla začátkem roku 1983, její hity jako Dancing Queen, SOS či Mamma Mia jsou však populární dodnes. Celkově ABBA prodala zhruba 370 milionů desek. Od letošního května má kapela ve Stockholmu oficiální muzeum, kam už se dorazilo podívat asi 250 tisíc lidí. (sli)