Abstraktní tetování – přinášíme vám ta NEJ

Redakce

Abstraktní umění bývá většinou lidmi opomíjené, výjimku ovšem tvoří abstraktní tetování, které v posledních letech získává na oblibě. A to nejen v zahraničí.

Chápání tetování se posunulo, zdobení těla se často stává uměleckým dílem, které nosí lidé pod kůží, protože spousta umělců začala tetovat i svá vlastní díla. Začaly se objevovat neobvyklé motivy a lidé už k některým tatérům nechodí proto, že by chtěli vytetovat konkrétní návrh, ale protože chtějí tetování od konkrétního tatéra, ktéré jim „ušije na míru“.

Nejvýrazněji se to projevilo u abstraktního tetování, které je stále populárnější. Asi nejznámější zahraniční tater, který se věnuje abstrakci, je Little Swastika, za kterým jezdí zákazníci z celého světa, aby si odnesli svůj originální obraz pod kůží. 

Ale ani v Čechách o abstrakci není nouze, asi nejznámější český tatér abstraktu je Lukáš Musa Musil, za kterým také jezdili zákazníci i ze zahraničí. Bohužel už si od něj nic vytetovat nenecháte, ale můžete si koupit jeho obraz a nebo malbu, kterým se teď věnuje.

Nemusíte být ovšem smutní, v Čechách máme mnoho dobrých tatérů a pokud byste chtěli umělecké dílo na míru, můžete se obrátit mj. na Ondrashe, který právě taková tetování vyrabí.

Jaká abstraktní tetování jsou nejhezčí? Podívejte se výběr do naší galerie.

Tetování nakresleno jednou čarou: Líbí?

Geometrická tetování: Tady máte ta NEJ