Adam Lambert o něco víc tančí. A skoro vůbec neškobrtá

sindlauerovamarta

Adam Lambert je příklad toho, že nemusíte být ve všem první, abyste byli v něčem nejlepší. Na špičce mužského poprocku se drží už několik let a při poslechu aktuální třetí desky The Original High, která se zase povedla, se není čemu divit.

) a ještě k tomu je gay, což pro některé byl a pořád ještě je problém. Jenže když dostanete do vínku hlas jako hrom, nemáte místo mozku květák a přesně víte, jaký styl vám sedne nejvíc, máte vyhráno. 

Adam Lamber v Praze s kapelou Queen: Recenze

Deska The Original High se od svých předchůdkyň zas tak neliší. Pořád je to třpytivý poprock se silným vokálem a moderní produkcí od švédského monster-dua Max Martin & Shellback, ale Lambert není naivní. Ví moc dobře, že pokud by ke své hudbě sem tam nepřidal něco navíc, mohl by o svou výsadní pozici přijít. A udělal to nejlepší, co mohl: přidal spoustu tanečních prvků, které nezní levně ani trapně a jeho písničky posouvají zase o kus dál. 

První singl Ghost Town byl pro fanoušky šok, neboť nikdo tak „exotické“ aranže nečekal. Při poslechu desky ale přijdete na to, že všelijaké house vychytávky provází songy po celou stopáž, ať už je to titulní píseň, Things I Didn’t Say (obrovský adept na hit), The Light nebo Another Lonely Night. To jsou ale natolik povedené písně, že by zněly dobře i bez výpomoci s hashtagem „dance“.  

Elementy pochybné kvality by tu ale taky byly. Hostovačka Tove Lo dává tušit něco seversky svůdného, ale z jejich spolupráce se vyklube bezduchá popina; podobně ambiciózně působí na první dobrou i Lucy s koncertním kolegou Brianem Mayem z Queen, jenže i ta nakonec zní poněkud šedě. A upřímně, Lambert mívá i o kapku lepší balady než Underground nebo There I Said It. Tyhle malé nedokonalosti ale díky povedenému zbytku rádi přehlédneme. 

Lamebertova třetí řadovka je místy možná trochu táhlá a temperamentního zpěváka zbytečně brzdí. Rychlejší, temnější a zvukově nesrovnale zajímavější skladby jsou naopak tím, co novinku staví vedle toho nejlepšího, co Adam Lambert zatím předvedl.

Adam Lambert – The Original High
Vydavatelství:
Warner
Celkový čas:
40:42
Seznam skladeb:
Ghost Town, The Original High, Another Lonely Night, Underground, There I Said It, Rumors (feat. Tove Lo), Evil in the Night, Lucy (feat. Brian May), Things I Didn’t Say, The Light, Heavy Fire  

Témata:,