Akon, West a spol. nazpívali pro Haiti We Are the World

Redakce

Více než 75 pěveckých hvězd nazpívalo v Los Angeles coververzi hitu z roku 1985 We Are the World. "Výtěžek z prodeje nahrávky půjde podle na pomoc pro Haiti postižené ničivým zemětřesením," řekl producent Quincy Jones. Nový singl zazní poprvé 12. února během slavnostního zahájení zimních olympijských her ve Vancouveru na americké televizní stanicí NBC.
Šestihodinového nahrávacího maratonu se v pondělí zúčastnili zpěváci různého věku i žánrů: od třiaosmdesátiletého Tonyho Bennetta až k patnáctiletému Justinu Bieberovi. Mezi dalšími účastníky projektu byli například Céline Dion, Kanye West, Natalie Cole, Jennifer Hudson či Akon. Nahrávalo se v losangeleském studiu Henson Recording, kde vznikla před 25 lety původní nahrávka skladby. Tehdy před mikrofonem stály také desítky známých zpěváků, například Diana Ross, Billy Joel, Ray Charles, Bob Dylan, Tina Turner, Stevie Wonder nebo Willie Nelson.
Song We are the World, který napsali Lionel Richie a Michael Jackson, vydělal v roce 1985 více než 50 milionů dolarů na pomoc africkým zemím. (sli)