Albert Černý z Charlie Straight bude hrát ve filmu. Sám sebe

Redakce

Zpěvák Albert Černý ze skupiny Charlie Straight přijal roli sebe samého ve filmové komedii Modelky s.r.o., kde se objeví po boku Jiřího Štěpničky, Evelyny Steimarové či Anety Krejčíkové.

"Náš fiktivní příběh ze světa modelingu je v reáliích ukotven nejen několika historickými událostmi, ale také osobnostmi českého showbyznysu, které přijaly roli sebe samých. Jednou z nich je i Albert Černý," řekl scenárista a režisér filmu David Laňka. "Velmi mě potěšilo, že Albert roli, v níž si střílí z prodejnosti českých celebrit, které pro kšeft udělají prakticky cokoliv, přijal." Navzdory účasti Černého tvůrci o využití některé z písniček Charlie Straight zatím neuvažují.

Poslechněte si Charlie Straight v Youradiu

Pro Černého jde o první hereckou zkušenost a jeho jedinou podmínkou bylo, aby byl text role co nejvíce omezen. "Cítím se jistěji, když mám zpívat než když mám mluvit," vysvětlil.

Komedie Modelky s.r.o., kterou Laňka napsal na základě svých zkušeností z lifestylového časopisu, vypráví příběh dvou konkurenčních modelingových agentur, jež vedou někdejší dvě nesmiřitelné rivalky, ikony českého módního světa. V roce 1967 se obě zúčastnily soutěže Miss Československo a protože jedna z krasavic prohru neunesla, od té doby si dámy dělají naschvály. Když se pak na scéně objeví tvář mladé Martiny, jež všem svou krásou vyrazí dech, svedou boj o to, která z nich ji uloví do své stáje.

Premiéra filmu je plánována na polovinu roku 2014.