Albert z Lake Malawi: Móda mě baví. Když ale nemáte co říct, nezakryje to

Hana-Slivova

Skupina Lake Malawi Alberta Černého existuje po rozpadu Charlie Straight už skoro rok. Byli jsme na koncertě, dělali s Albertem rozhovor o kapele i o tom, co má rád. Přesto se najde pár věcí, které o něm možná nevíte - týkají se módy i oblíbeného Londýna. A jasně, že hudby také. Na koncert doražte 2. prosince do Retro Music Hall!

Na koncertech hráváš na kytaru, viděli jsme tě i u piana. Umíš ještě na něco? 
Náš bubeník Pavel Pilch mě původně učil na bicí, tak jsme se potkali. 

Najde se i příležitost, při které si zahraješ i „mimo koncertní formát“? Třeba v létě u táboráku nebo koledy na Vánoce?
O Vánocích doma děláváme „jam session“ s taťkou a s dědou. Hrajeme koledy, písničky od Jaromíra Nohavici, Vlasty Redla, Jiřío Suchého… Se ségrou Karolínou často vymýšlíme písničky jen tak, když má někdo narozeniny. Baví nás zpívat si na dva hlasy. Nerozlišuju hudbu do rádia a hudbu pro radost, kterou uslyší jenom pár lidí na oslavě.

Lake Malawi se v prosinci chystají na velký koncert do Prahy
Rozhovor s Albertem: Jednou bych chtěl natáčet s Beckem

Hodně teď býváš v Londýně, zkoušíte tam koncertovat a nahrávat. Kam se jít v Londýně podívat? Máš nějaký tip mimo průvodce?
Doporučil bych restauraci Wild Food Café na Neal’s Yard. Mají super saláty a různé vegetariánské dobroty. V Londýně je snad nejlepší jídlo a světě, vždycky tam za jídlo utratím nejvíc peněz. Dejte si ve žluté pekárně na Brick Lane typický bagel „cream chees and chives“, je fakt dobrý. A zajděte v sobotu ráno na Broadway Market, je tam tak krásná atmosféra a super knihkupectví Artwords Bookshop.

Líbí se nám tvůj styl. Podle čeho si vybíráš oblečení a jaký máš vztah k módě? Trávíš hodně času řešením, co na sebe? Nedávno jsem si koupil pět černých triček. Mám pocit, že mi sluší, tak je nosím. Ale netrávím tím tolik času. V časopise i-D jsem četl: Fashion doesn’t compensate for having something to say. Móda nezastře, že nemáte co říct. To je moje mantra. Miluju módní časopisy, ale už si jich tolik nekupuju, stačí si je prohlídnout třeba na nádraží, když mám čas. Založili jsme značku We Are Here Now, budeme dělat legíny a holčičí trika s kufrem s nápisem Holidays Forever. Budou místo kapelních triček, která všichni beztak nosíme jen na spaní. Pomáhá mi ségra Karolína. Studuje návrhářství a šije od rána do večera. Design dělá Katka Kvardová. Má drobrý styl i cit.

Recenze koncertu: Zapomeňte na Charlie Straight. Je tu rozbouřené Lake Malawi
Poslechněte si Lake Malawi i Charlie Straight v Youradiu

O Lake Malawi se ví, že by rádi prorazili v Anglii. Co je ale tvůj osobní sen?
Být šťastný, dělat, co mě baví, cestovat po světě a mít se kam vracet. Dělat s Lake Malawi životní soundtrack pro spoustu lidí. Aby si spojovali životní zážitky s naší hudbou a pomáhala jim si všechno užít a prožít naplno. 

Témata: