Albu Abbey Road od The Beatles je 40, fandové slavili u přechodu


Stovky příznivců slavné skupiny The Beatles dnes proudily k londýnskému studiu Abbey Road, aby si připomněly 40. výročí pořízení slavné fotografie obalu posledního alba kapely, na kterém zazněly například hity Oh! Darling nebo Here Comes the Sun. Fotka, na níž jsou zachyceni "brouci" přecházející po "zebře" v ulici Abbey Road, patří k nejznámějším v hudební historii.

400Fanoušci kapely The Beatles se dnes přesně ve 12.35 shromáždili ve čtvrti St John’s Wood v severozápadním Londýně na místě, kde 8. srpna 1969 John Lennon, Ringo Starr, Paul McCartney a George Harrison improvizovali scénu, která se v provedení skotského fotografa Iaina MacMillana vryla do širokého povědomí.  "Je skvělé vidět, že to pokračuje," řekl bývalý manažer Beatles Tony Bramwell, který se jako jediný z účastníků focení před 40 lety dostavil i dnes. "Přes hudební revoluce v posledních 40 letech a nové  žánry jsou Beatles stále jedničky," usoudil Bramwell.
Jeden z organizátorů setkání a majitel nedaleké kavárny věnované Beatles Richard Porter řekl, že počet nadšenců ho ohromuje. "Není těžké tu fotku napodobit. Je to jako poutní místo na památku Beatles," dodal.
Na slavném přechodu u studia Abbey Road, kde skupina Beatles nahrála téměř všechny své písně, jsou každý den vidět stovky lidí, kteří napodobují legendární fotografii: jeden za druhým, pohled přímo před sebe, dlouhé kroky. (sli)

Témata: