Alena Mihulová získala další cenu za hlavní roli ve filmu Domácí péče

Redakce

Film Domácí péče získal další ocenění na mezinárodním filmovém festivalu. Tentokrát šlo o 13. ročník Neisse Film Festivalu, kde se předvedlo kolem 120 filmů na 15 místech Německa, Polska a České republiky.

V konkurenci asi 50 soutěžních snímků získala Alena Mihulová cenu za Nejlepší herecký výkon. Gratulujeme!

Domácí péče má již na svém kontě také Zvláštní uznání z francouzského Festival International du Film d´Arras, Cenu mladého publika ze španělského Valladolid International Film Festivalu, Cenu kinodistributorů z německého Internationales Filmfestivalu v Mannheimu, na Vancouver International Film Festivalu v Kanadě byla diváky vyhodnocena jako nejlepší z cizojazyčných filmů. Prostě jeden úspěch za druhým!

„Nadchlo mě zejména ocenění ve Valladolidu, kde jsem byla před třiceti lety poprvé za hranicemi s filmem Sestřičky,“ řekla Mihulová. S tímto nádherným lidským příběhem, který poměrně vážné téma líčí s vtipem a lehkostí, má prý štěstí na pokračování.

„A to od prvního čtení scénáře, kdy jsem se střídavě smála a plakala. I spolupráce s Bolkem Polívkou, Zuzanou Kronerovou a Tatianou Vilhelmovou byla skvělá,“ dodala.

Domácí péče získala po Českém lvu další cenu za hranicemi

Alena Mihulová získala cenu za Domácí péči na festivalu v Palm Springs!

Témata:,