Alfreda Hitchcocka doprovodí v kině Aero Petr Kružík z Priessnitz

Redakce

Ve čtvrtek 28. května od 19 hodin proběhne v pražském kině Aero další díl nepravidelného cyklu němých filmů s živým hudebním doprovodem Biofonie.

Po skupinách Zrní nebo Ille se v Aeru tentokrát představí kytarista Petr Kružík, jeden ze zakladatelů jesenické rockové kapely Priessnitz. Ten svou hudbou doprovodí jeden z prvních němých filmů Alfreda Hitchcocka Příšerný host. Po filmu, který vznikl na motivy stejnojmenné novely od Marie Belloc Lowndes z roku 1913, se k Petrovi Kružíkovi přidají jeho kolegové z Priessnitz Jaromír Švejdík a Zdeněk Jurčík a odehrají akustický minikoncert s výběrem z písní kapely. Na mandolínu je doprovodí host A.m. Almela, kterého můžeme znát třeba ze zmíněných Ille.

„Na živém doprovodu k němému filmu mě baví to, že nikdy není jisté, jak to dopadne, což je na druhou stranu dost stresující záležitost. A taky je skvělé, že mě to donutí několikrát za sebou sledovat hodně starý film, ke kterému bych se jinak asi nedostal. Na Hitchcockovi  je zajímavé například to, jak už v tomhle filmu z roku 1927 umí pracovat s napětím, a to i bez zvuku,“ komentuje vystoupení Petr Kružík.

Lístky stojí 200 Kč, na místě 250 Kč. (red)