Aloha From Hell mají desku. Oproti ostatním dětským rockerům zní tvrději a pestřeji.

matoush

Příběh skupiny Aloha From Hell začal jako pohádka. Pětice kamarádů se přihlásila do soutěže Bravo Bandnewcomer, zvítězila a podepsala smlouvu s velkou nahrávací společností. Po večerech skládá, hraje, natáčí. Pohádka o cestě za slávou nedávno vstoupila do druhého dějství: skupina letos v lednu vydala album No More Days To Waste.

První ochutnávka nového alba No More Days To Waste, singl Don’t Gimmie That, přináší přesně to, co se od vítěze soutěže očekává – tuctový poprock v podání partičky rádoby rebelů, vedené blondýnkou Vivien Eileens barvou hlasu podobnou Kelly Clarkson. Zkrátka další band seriálů společnosti Disney. Ale objektivně je třeba uznat, že úroveň debutové desky Aloha From Hell je oproti „disney-bandům“ přece jen o stupeň výš.

Vivien jako Avril v začátcích?
Zní to jako Avril Lavigne v počátcích kariéry, může si pomyslet poté, co se No More Days To Waste rozezní. Obdobné frázování a image patnáctileté rebelky vyvolává dojem kopie, od postpubertální Avril však Vivien odlišuje malinko větší hudební vyzrálost a větší odvaha kapely experimentovat.

Poslechněte si No More Days To Waste...

http://www.youtube.com/watch?v=f-xaTtqTVrY

… a Walk Away

http://www.youtube.com/watch?v=5mlYmhmELpA&feature=PlayList&p=26B4518C54BA41CB&index=0&playnext=1

Na desce No More Days To Waste totiž najdete nejen garážový punk (Hello Hello, Girls Just Wanna Have Fun ), ale i „dospělý“ rock v podobě How Come You Are The One. Nechybí ani náznak indie v písni Can You Hear Me Boys. Šlápnutím vedle je balada Wake Me Up. Nadpozemské kvílení „Weeejk mí ap“ nekoresponduje s tvrdým spodkem písně ani s atmosférou zbytku CD. Omluvou může být jen fakt, že Wake Me Up je vůbec první píseň, kterou pětice kdy složila. Reputaci v oblasti balad si nepatrně pozvedla v gradující Don’t Hurt Yourself. Sympaticky působí alternativní verze Don’t Gimmie That, připojená k CD jako bonus. Oproti klasické nahrávce zde Aloha From Hell potlačili kníkání ve stylu Evanescence a posílili greendayovské „Aaa aaa“.

Slibný debut, ale…
No More Days To Waste od Aloha From Hell je slibným debutem slibného hudebního uskupení. Skupině se nedá upřít snaha o žánrovou pestrost, oproti ostatním dětským rockerům je drsnější a její muzika tvrdší. Ale i tak si její muziku sotva zapamatujete. Nechce-li kapela, aby její debut byl zároveň i deskou poslední, musí rozhodně nabídnout víc.

Aloha From Hell: No More Days To Wait
Stopáž  44:33, vydalo Sony Music
Skladby: No More Days To Waste, Can You Hear Me Boys, Don’t Gimmie That, Fear Of Tommorrow, Walk Away, Don’t Hurt Yourself, Wake Me Up, Hello, Hello, How Come You Are The One, Girls Just Wanna Have Fun, Catch Me If You Can, Don’t Gimmie That(alternative version), Bonus Tracks: You, Catch Me If You Can, Don´t Gimme That

 

Témata: