Alternativní podzim snů: do Prahy přijedou Liars a zpěvačka tune-yards

Redakce

Letošní koncertní podzim by měl být zajímavý pro všechny fanoušky alternativní muziky, včera organizátoři ohlásili hned dva „velké“ koncerty. Do MeetFactory přijede 21. listopadu americká výstřednice Merrill Garbus alias tune-yards, o měsíc dřív, 21. října, dorazí do Roxy k 22. narozeninám popřát američtí experimentátoři se zvuky Liars. tune-yards s sebou přiveze aktuální desku Nikki Nack, Liars budou mít také aktualitu, album Mess

Poslechněte si tune-yards a Liars v Youradiu

Tune-yards, která se na nechává fotit s obří žvýkačkovou bublinou u pusy a její klipy vypadají, jako kdyby se v nich sešly postavy ze všech možných seriálů a počítačových her pro děti i dospělé, může excentričností připomenout rapperku M.I.U. Její aktuální deska Nikki Nack sice nabízí žánrový koktejl – od world music přes pop až k elektru, z pod všech vrstev ale nakonec jasně vykoukne zpěvaččin holčičí a do jisté míry velmi jemný a písničkářský přístup k hudbě i textům, byť v jejím případě nejde o žádné plakání nad rozlitou láskou. Lístky budou v předprodeji stát 450 korun a ke slyšení bude takhle dívka už na slovenské Pohodě.

http://www.youtube.com/watch?v=jbiFcPhccu8

Newyorská kapela Liars balancuje mezi elektronikou, noise rockem a punkem a její nová deska Mess je doopravdy zvukový i emocionální blázinec. Lístky jsou do prodeje 3. července 2014. (red)