Alžběta Kolečkářová: Nový život po soutěži je o nervy, ale super!

KatarínaStraková

Na rozhovor od deseti hodin se Alžbětě Kolečkářové (19), finalistce druhého ročníku Česko Slovenské SuperStar, podařilo zaspat. Snad proto působila odpočatě a uvolněně i ve chvílích, kdy mluvila o zkušenostech s bulvárem, o opileckém trapasu na jednom večírku i o vztahu s kolegou ze soutěže Michalem Šepsem. „Jemu je šestnáct a k některým věcem prostě přistupuje jinak než já,“ popsala Kolečkářová kámen úrazu.

Alžběto, jak dlouho po skončení SuperStar jsi na desce To cítím, která vyšla nedávno, začala pracovat?
V podstatě hned, protože bezprostředně po soutěži jsme začali točit Andělskej flám, jehož koncept – tedy text a hudba – byl hotový ještě před mým vypadnutím. Písničku jsem nahrála a hned šla ven, aby bylo vidět, že se něco děje. Album jsme pak dokončili během čtyř měsíců.

Když už jsme u Andělskýho flámu, Xindl X psal český text přímo pro tebe?
Jo! Jsem moc vděčná, že mi úplně první text napsal někdo jako on.

Jak dlouho jste k písničce točili klip?
Jeden den. Den před tím jsme si všechno připravili, náš úžasný dredatý režisér přinesl tlustý sešit plný obrázků, řekl nám, jak má video vypadat, a druhý den bylo hotovo.

V Andělským flámu mimo jiné zpíváš „lepší z ostudy kabát než se furt bát“…
Každopádně. Vždycky jsem taková byla. Když mě něco zajímá třeba ve škole, hned se raději zeptám, i kdybych měla být za blbečka. Nejistotu fakt nemám ráda. Lepší je ostuda, na kterou se vždycky časem zapomene.

Jaký největší trapas jsi zažila?
Křtili jsme v Bratislavě cédéčko skupiny Diabolské husle, s nimiž jsem spolupracovala, a já jsem oslavovala dobrým vínem. Nakonec jsem byla už docela opilá, což se mi mimochodem nestává, a už vůbec ne ve společnosti. Šla jsem zpívat písničku Someone Like You od Adele, kterou mám hrozně moc ráda, vylezla jsem na pódium a zapomněla jsem úplně celý text. Jenomže místo toho, abych řekla, že zpívat nebudu, jsem se ze sebe v alkoholovém opojení snažila něco vyloudit a zpívala jsem asi každé druhé slovo.

Nemůžu se nezeptat na Michala Šepse, s nímž jsi v soutěži i po ní tvořila pár. Hostuje na tvé desce, sám prý připravuje vlastní album. Objevíš se na něm v roli hosta také ty?
Určitě ne. Původně jsme spolu měli udělat nazpívat skladbu Kousek od nebe, která měla být právě i na jeho cédéčku. Hrozně mě mrzí, že to nevyšlo, protože ta písnička by zněla úplně jinak. Nicméně v den, kdy jsme měli duet točit, jsem se s Michalem rozešla.

Alžběta a Michal ŠepsPoslechněte si Alžbětu Kolečkářovou v YouRadiu

To jsem vůbec netušila.
Zamilovanost holt nepřešla v lásku, jak by měla. Roli hrála taky vzdálenost, vídali jsme se hodně málo. Nejzásadnější byl ale asi věk. Jemu je šestnáct a k některým věcem prostě přistupuje jinak než já. Já už mám za sebou i vážný vztah. Tenkrát jsem se ale do Michala opravdu zamilovala. Jen to prostě odešlo.

Nedávno jsem ho viděla v reklamě na T-mobile. Nezdá se ti, že je takové angažmá tak trochu v rozporu s tím jeho přístupem „alternativce“?
Nerada bych to komentovala tak, aby to vyznělo špatně. Ale jak říkám, je to věk. Každý se vyvíjí, já jsem byla v šestnácti metalistka, potom jsem přešla ne reggae. Když v soutěži prohlašoval, že je proti komerci, vůbec si neuvědomoval, co to je, dostat nabídku do reklamy nebo zpívat v televizi. Letos bude třeba účinkovat v nějaké silvestrovské televizní show. Osobně si myslím, že časem dospěje do stádia, kdy to reggae hrát ani nebude.

Na desku sis prý napsala většinu textů sama, což je u vás „superstaristů“ poměrně ojedinělé. Jsou tam některé starší skladby, které jsi měla doma v šuplíku?
Ne, žádné takové tam nejsou, ale možná to ještě přijde. I když v šuplíku mám hlavně právě anglické texty. Ke starým věcem se ale asi vracet nebudu, ráda bych zpívala hlavně česky.

Která skladba z nové desky je ti nejbližší?
Asi Sotva dýchám. Přesně si pamatuju na okamžik, kdy ten song vznikl. Bylo to v době, kdy byl náš vztah s Michalem ještě silný, ale neviděli jsme se asi čtrnáct dní. Zpívám tam o tom, jak jdu světem, sotva dýchám a jeho nestíhám hlídat. Je to písnička, ve které je asi nejvíc citu.

Máš při psaní nějakou hranici, za kterou už bys nešla? Třeba nějaké téma, o kterém nikdy psát nechceš?
Asi nikdy nebudu mít písničku o tom „novém světě“, do kterého jsem se díky SuperStar dostala. O tom je právě Andělskej flám, to, myslím, stačí.

Jaký je ten nový svět?
Občas je to o nervy, ale většinou je to super. Je to přesně takové, jak jsem si to představovala.

Taky mě zaujal název Těm co o nás píšou. To má být nějaký vzkaz novinářům?
Nevím proč, ale napadlo mě to, když jsem poslouchala demo písničky – ta hudba na mě působila průbojně. Nebylo to vyloženě agresivní, ale zdálo se mi, že bych tím něco mohla říct. Napadlo mě napsat novinářům a fotografům. Vůbec to ale nemá vyznít tak, že bych proti nim něco měla. Je to spíš takové vybídnutí. Než aby mě někdo někde sledoval, budu raději, když za mnou novinář přijde a přímo se zeptá, jsem otevřená rozhovorům. A fotím se ráda. (smích)

Alžběta KolekčářováMáš už nějaké zkušenosti s bulvárem?
Ano, například vyšel článek s titulkem Libor Bouček najížděl do Kolečkářové. Byla tam i moje citace: Ne, já ti nedám, já mám Michala. S tím člověkem jsem prohodila dvě věty, když mě chytil za ruku a řekl mi, že se mu líbí, jak zpívám, ať se mi daří, a já mu poděkovala. Druhý den byla v novinách dvojstránka o tom, jak mě balil a jak se s Michalem pomalu poprali. (smích)
Anebo když přišel Matěj Ruppert na oslavu mých narozenin, kde mi předával dárek. Pak vyšla zpráva o nějaké líbačce, která mezi námi údajně proběhla ve VIP zóně – kde jsme mimochodem seděli s jeho přítelkyní.

Na desce jsi spolupracovala se společností Creative Music House, která udělala například písničku Touch the Sun pro Debbi…
Ano, ale já pracuji s jinými lidmi. Například Petr Graus, Tomáš Zubák, Marián Kachút. Nebo můj producent Paľo Hubiňák a Slavo Solovic, který se mnou hodně pracoval na zpěvu.

Točili jste tedy na Slovensku?
Ano, v Bratislavě. Mám to dost zajímavě rozvrhnuté. V Praze mám management a vydavatelství, ale nahrávací studio a druhou část managementu mám v Bratislavě.

Co na tebe říká tamní publikum?
Zdá se mi, že mě mají snad raději než tady u nás v Čechách. Rozhodně mám na Slovensku víc fanoušků. Myslím, že je to hlavně tím, že v Česku si nás publikum pořád spojuje se SuperStar a trvá jim hrozně dlouho, než nám nálepku rychlokvašky odpářou.

Album obsahuje i cover Boba Dylana Make You Feel My LoveJak silná mám tu stát. Byl to tvůj nápad, předělat tenhle song?
Nebyl. Ale uvítala jsem ho, ta písnička je krásná. Původně jsem chtěla, aby mi ji otextovala Gábina Osvaldová, ta měla ale bohužel moc práce. Dala mi ale kontakt na pana Oskara Petra, který ho napsal a myslím, že se to povedlo. Teď to půjde ven jako druhý singl.

http://www.youtube.com/watch?v=hK4g7W-70QU

Jak dlouho vystupuješ se svojí současnou kapelou?
Z předchozí kapely mi zbyl jenom kytarista, se kterým občas vystupuju akusticky. Ale hraje se mnou taky třeba Jimmy Cimbala.

Chystáš nějaké turné k desce?
Plánuju takový společný projekt s… někým, ale nechci zatím nic prozrazovat, abych to nezakřikla.

Témata:,