Anastacia nabídla svůj nádherný hlas. Ale ne vždy zněl dobře

Milan-Janecek

Malá žena s velkým hlasem a bílá královna r’n’b’ Anastacia předvedla svým fanouškům v pražské Tesla aréně zhruba dvouhodinovou show, v níž bylo vše, co očekávali: energie, taneční písně i balady. A především nabídla svůj nádherný hlas. V Čechách se zastavila v rámci evropské větve turné k propagaci svého zatím posledního alba Heavy Rotation.

Logicky nejvíce se Anastacia v koncertním programu věnovala poslední desce, z níž zahrála šest písniček, tedy plnou polovinu z alba. Po vynikajícím rockově laděném eponymním albu z roku 2004 se Anastacia loni vrátila k tanečnějším stylům a na koncertní scéně to bylo znát.

Aplaus po duetu matky a dcery
Kapela sice začala rockově klasicistním intrem, ale to se vzápětí přelilo do One Day In Your Life, ve které se Anastacia hlasově trochu hledala, první sloka nepůsobila intonačně příliš jistě. Tanečně pokračovala zpěvačka i druhou skladbou, tentokrát z již zmiňovaného posledního alba, I Can Feel You. Zklidnění přinesly písničky Same Song, I Thought I Told You That a především You’ll Never Be Alone. Skladbu Cowboys & Kisses vtipně doplnil tanečník, koupající se ve vaně. V následující Why’d You Lie To Me zazněla krátká mezihra, kdy se sólově ukázali bubeník Steve Barney a baskytarista a hudební ředitel doprovodné kapely Orefo Orakwue.

Očekávaný host show, Anastaciina matka přezdívaná Mamastacia, vlastním jménem Diane Hurley si nejprve vysloužila obrovský aplaus za provedení Ave Maria z pera Bacha a Gounoda. Vzápětí předvedly matka a dcera duet v písničce In Your Eyes. Solidně našlápnutá Paid My Dues už signalizovala blížící se vrchol večera. Ten nastal o několik skladeb později písničkou Sick And Tired.

Poslechněte si píseň Sick And Tired

Anastacia nejen zpívala, ale nezvykle dlouze mluvila
Je škoda, že z desky Anastacia zazněly jen dvě skladby, aplaus k této písničce by zpěvačku mohl přesvědčit, že na příští turné by měla zařadit více skladeb z této desky. Navíc bylo vidět, že i muzikanti si tuhle písničku užívali o poznání víc než ostatní skladby. Následovala klidnější I Belong To You a po ní poslední písnička hlavního setu Not That Kind, vtipně začínající beatboxem, jímž muzikanti odzpívali první sloku a aniž by přestali zpívat, přesunuli se a ve skladbě pokračovali již na své klasické nástroje. Vynikající kytarové sólo předvedl Dave Ital.

Kapela se nenechala dlouho vytleskávat, vrátila se na pódium, kde zahrála taneční směs skladeb Heavy Rotation, prvního hitu Anastacie I’m Outta Love a závěrečné Left Outside Alone.

Poslechněte si píseň I’m Outta Love

http://www.youtube.com/watch?v=KuNR6-XE17A

Bezmála dvouhodinové vystoupení mělo i své stinné stránky – příliš časté a hlavně dlouhé uvádění skladeb; Anastacia dobrých 30 minut „prokecala“. Věrohodně nepůsobila scéna s českým fanouškem, který „překvapivě uhodl“ všechny taneční kreace, které po něm Anastacia chtěla. Vystoupení provázela trochu nešťastná dramaturgie; koncert se až do skladby Sick And Tired ne a ne pořádně rozjet. Navíc některé písně nevyzněly v odpovídající kvalitě, neboť Anastacii nazvučili hodně nad kapelu a naopak doprovodné zpěvačky zase dost pod.

Anastacia: Heavy Rotation Tour
16. července 2009, Tesla aréna, Praha

Témata:,