Anděl Petronel a čert Uriáš znovu na scéně: Padla první klapka pokračování Anděla Páně

Redakce

Již celých 10 let uplynulo od vzniku jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně režiséra Jiřího Stracha. Anděl Petronel v podání Ivana Trojana spolu s čertem Uriášem v podání Jiřího Dvořáka se zapsali do srdcí malých i velkých diváků, kteří se na ně každoročně těší. A nyní se mohou těšit ještě více. Padla první klapka volného pokračovaní této pohádky, která prozatím nese pracovní název „Anděl Páně 2”. Po dvoudenní předtáčce bude hlavní natáčení pokračovat na přelomu ledna a února roku 2016.

Příběh se bude odehrávat v adventním čase. Hlavními hrdiny budou opět anděl Petronel (Ivan Trojan) a čert Uriáš (Jiří Dvořák), kteří se dostanou na zem, aby zde tentokrát našli ztracené jablko ze stromu Poznání a zároveň také pomohli malé holčičce Anežce (Anička Čtvrtníčková) a její mamince Magdaleně (Vica Kerekes) s jejich světskými starostmi.

Chybět nebude ani Pán Bůh v podání Jiřího Bartošky, Panna Marie Kláry Issové či svatá Anna, kterou si znovu zahraje Aňa Geislerová. Nově se nám pak představí svatá Lucie, kterou ztvární Lucie Bílá nebo svatý Josef v podání Josefa Abrháma.

Scénáře se ujal Marek Epstein. Jaký bude výsledek?

Pomůžou oba naši hrdinové malé Anežce a dočká se Petronel kariérního vzestupu? To se dovíte 1. prosince 2016, kdy by měl Anděl Páně 2 vstoupit do kin.

Režisér Jiří Strach natáčí pokračování úspěšné pohádky Anděl Páně

Český film Domácí péče vypadl z nominací na Oscary

Témata: